Vestnieciba atklaj Evalda Dajevska gleznu izstadi

02.12.2014. 19:09


(foto: Pēteris Alunāns)


2012.g.3.oktobrī Latvijas vēstnieks Andris Razāns atklāja Ēvalda Dajevska gleznu izstādi „Vieta. Māksla. Identitāte”. Šo izstādi Ēvalda Dajevska dēls Pēteris sadarbībā ar vēstniecību ASV rīko par godu tēva simts gadu dzimšanas dienai, kuru mākslinieks svinētu 2014.gadā. Ar šīs izstādes atklāšanu Vašingtonā tiek aizsākta izstādes tūre pa ASV – pēc Vašingtonas izstāde būs apskatāma Filadelfijā un Ņujorkā, savukārt 2014.gadā Liepājas Mākslas muzejā.

Ēvalds Dajevskis (1914-1990) dzīvoja starp diviem vēsturiskiem divdesmitā gadsimta pavērsiena punktiem - Pirmā pasaules kara sākumu 1914.gada augustā un Padomju Savienības sabrukumu, kad Latvija atguva savu neatkarību. Izstādē aplūkojamas Dajevska mākslinieciskās izpausmes dažādos vēstures pagrieziena punktos viņa dzīves laikā. Tajā aplūkojami arī Latvijas senatnes, viduslaiku un divdesmitā gadsimta notikumi, kas iespaidoja viņa dzīvi un veidoja viņa identitāti - Ē.Dajevskis strādāja kā scenogrāfs un gleznotājs Latvijā, pēckara Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs.

Izstāde vēstniecības Mākslas zālē (2304 Massachusetts Ave., NW) būs apskatāma līdz pat 18. novembrim. Izstāde atvērta no 12iem lidz 6iem, otrdienās, ceturtdienās un sestdienās, no 4.oktobra lidz 17.novembrim, kā arī svētdien, 18.novembrī.

Vairāk informācija par izstādi un darba laikiem pieejama vēstniecības mājas lapā: www.latvia-usa.org.