Latvijas Republikas vēstniecības Kanādā konsulārie izbraukumi

03.04.2024. 15:27

TORONTO  24. - 25. maijs
*Bez iepriekšējas pieteikšanās dokumentu pieņemšana nebūs iespējama!

Lūgums uzmanīgi izlasīt pieteikšanās kārtību!

Pakalpojums ir pieejams personām, kuras Latvijas Fizisko personu reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu Kanādā un sniegušas informāciju par izmaiņām, kas veiktas Kanādas institūcijās (laulības reģistrācija, uzvārda maiņa u.c.).

Ja ir mainījies uzvārds noslēdzot/šķirot laulību, tad vispirms ir jāveic izmaiņas Iedzīvotāju reģistrā un tikai tad var pieteikties pases saņemšanai.

Kā pieteikties?

Lai pieteiktos pases un/vai personas apliecības (eID kartes) pieprasīšanai, izmantojot pārvietojamo pasu staciju, līdz 15. maijam:

1)    Jāpiereģistrējas apmeklējumam:

https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/kanada-toronto-izbraukums 

 

2)    Uz Latvijas vēstniecības Kanādā e-pastu (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) jāatsūta šādu dokumentu kopijas:

a.           aizpildīts IESNIEGUMS;
b.           Latvijas pases un personas apliecības kopiju;
c.           ja pasi pieprasa pirmo reizi, tad jānosūta dzimšanas apliecības kopija un Lēmuma kopija par pilsonības piešķiršanu;
d.           dokumenta, kas apliecina pastāvīgu uzturēšanos Kanādā, kopija (Kanādas pase, vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja);
e.           bērnam līdz 15 gadu vecumam pasi vai personas apliecību var pieprasīt tas bērna vecāks, kurš ir Latvijas pilsonis, vai arī vecāks, kurš ir citas valsts pilsonis, uzrādot otra vecāka       notariāli apliecinātu (un arī ar Apostille apliecinātu) piekrišanu bērna dokumentu iesniegšanai un saņemšanai; no 15 gadu vecuma persona pati var pieteikties pases saņemšanai.

Iepriekšminētie dokumenti jāsūta uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., obligāti norādot savu kontaktinformāciju (telefonu, e-pastu).

Minēto dokumentu oriģināli OBLIGĀTI jāuzrāda, ierodoties pārvietojamā pasu darbstacijā, kā arī jāsamaksā valsts un konsulārā nodeva.

 

Svarīgi!

Pieteikuma noformēšanas ilgums - aptuveni 10 minūtes.

Vēršam uzmanību, ka kopš 2021. gada 1. janvāra personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, saņemot pasi, ir pienākums saņemt arī personas apliecību (eID karti)!

Jaunā pase tiks izgatavota un nodota pases pieprasītājam vidēji 4-6 nedēļu laikā. Pases un personas apliecības tiek izgatavotas Rīgā un tiek nosūtītas uz vēstniecību ar diplomātisko pastu.

Ja pase ir pazaudēta, jāiesniedz visi dokumenti un paziņojums par pases zudumu, kurā detalizēti jāapraksta pases nozaudēšanas laiks, vieta un apstākļi. Ja pase ir nozagta, tad jāiesniedz policijas izziņa.

Jautājumu gadījumā, kā arī, ja ir nepieciešams saņemt kādu citu konsulāro pakalpojumu / konsultāciju no vēstniecības izbraukuma laikā lūdzam sazināties ar vēstniecību pa tālruni 613-238-6868 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Latvijas vēstniecība Kanādā patur tiesības atcelt vai pārcelt pasu izbraukumu tehnisku iemeslu dēļ .