Latvijas filmas Ēģiptes nacionālās televīzijas kanālos noskatījās ap 55 miljoniem cilvēku

18.04.2019. 16:14
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Ēģiptes nacionālajā televīzijas kanālā “Channel Two” 2018. gada decembrī un 2019. gada februārī un aprīlī tika pārraidītas divas Latvijas filmas. Ēģiptes nacionālajā kanālā "Channel Two" 2018. gada 27. un 30. decembrī tika pārraidīta Lailas Pakalniņas filma "Skurstenis", un 2019. gada 4. februārī un 8. aprīlī tika pārraidīta Aivara Graubas un Andreja Ēķa filma "Baiga vasara". Saskaņā ar Ēģiptes Nacionālās mediju pārvaldes datiem filmu "Skurstenis" noskatījās vairāk nekā 25 miljoni Ēģiptes iedzīvotāju, savukārt filmu "Baiga vasara" vairāk nekā 30 miljoni. Minētais Ēģiptes kanāls ir pieejams arī satelīttelevīzijā un tiek pārraidīti citās Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģiona valstīs.

Ēģiptes nacionālās televīzijas kanālos kopā ir tikušas demonstrētas četras Latvijas filmas. Pirmās divas filmas bija “Sapņu komanda 1935”, kas tika pārraidīta 2017. gada novembrī, tai vēlāk sekoja “Ezera sonāte” 2017. gada decembrī.

Filmu “Sapņu komanda 1935”, “Ezera Sonāte”, "Skurstenis" un "Baiga Vasara" demonstrēšana Ēģiptes nacionālajā televīzijā ir viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām Publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas valsts Simtgades ietvaros.