Atgriešanās apliecību saņemšana

01.08.2022. 14:44

Atgriešanās apliecība ir pagaidu ceļošanas dokuments, kuru var saņemt Latvijas pilsonis, nepilsonis vai bezvalstnieks, kuram ir derīga uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā, vai bēglis, kurš par tādu atzīts saskaņā ar Patvēruma likumu. Šis dokuments apliecina Latvijas Republikas jurisdikcijā esošās personas identitāti un aizstāj Latvijas Republikas iestāžu izsniegtu ceļošanas dokumentu (pasi vai personas apliecību).

Atgriešanās apliecība kā ārkārtas dokuments ir izsniedzama personai, kas īslaicīgi uzturas ārvalstīs (līdz trīs mēnešiem), lai tā atgrieztos pastāvīgajā dzīvesvietā. Latvijas valstspiederīgajam, kura rīcībā nav personu apliecinoša dokumenta vai tas kļuvis lietošanai nederīgs un kura pastāvīgā dzīvesvieta ir Somijā, vēstniecībā noformējama jauna pase vai personas apliecība. (Ja Latvijas valstspiederīgajam Somijā ir dzimis bērns, bērns vispirms ir jāreģistrē Latvijas pilsonībā un tad vēstniecībā jānoformē bērna pase vai personas apliecība.)

Atgriešanās apliecība dod tās saņēmējam tiesības vienu reizi šķērsot Latvijas Republikas valsts robežu, atgriezties Latvijā vai dzīvesvietas valstī. Informējam, ka Atgriešanās apliecība paredzēta tiešam mājupceļam, šis dokuments nav paredzēts ceļojumam uz citām valstīm.

Atgriešanās apliecība tiek izdota ar derīgumu līdz 30 dienām.

Lai saņemtu atgriešanās apliecību, jāpierakstās vēstniecības apmeklējumam pa tālruni +358 9476 47277 vēstniecības darba laikā vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un noteiktajā pieraksta laikā jāierodas vēstniecībā personīgi. Lai noformētu atgriešanās apliecību, iesniedzami šādi dokumenti:

1.      iesniegums (aizpildāms uz vietas vēstniecībā);

2.      2 fotogrāfijas (3x4 cm, krāsainas, papīra formātā);

3.      jāsamaksā valsts nodeva 15 EUR (norēķini vēstniecībā tikai ar bankas maksājumu kartēm!)

ja iespējams, jāiesniedz:

1.      nederīgā Latvijas Republikas pilsoņa vai nepilsoņa pase, zudušās pases kopija un/vai citi dokumenti, kas apliecina personas identitāti un uzturēšanos valstī;

2.      ja pase un/vai personas apliecība nozagta: Somijas policijas izziņa par zādzību;

3.      ja pase un/vai personas apliecība nozaudēta: iesniegums-paskaidrojums par pases un/vai personas apliecība nozaudēšanu (aizpildāms uz vietas vēstniecībā).

Pēc Latvijas Republikas robežas šķērsošanas personai atgriešanās apliecība jānodod tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā, kurā persona noformēs jaunu Latvijas Republikas pasi un/ vai personas apliecību.