Bērna reģistrācija Latvijas pilsonībā

01.08.2022. 16:59

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni, vienam no vecākiem (Latvijas pilsonim) jāierodas Latvijas vēstniecībā personīgi (iepriekš pierakstoties: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/somija), līdzi ņemot šādus dokumentus:

  • iesniegums (tiek aizpildīts uz vietas);
  • abu vecāku pases vai personas apliecības;
  • bērna dzimšanas apliecība vai “Extract from the population information system in Finland” (izsniedz DVV). Dokumentam jābūt angļu valodā ar amatpersonas parakstu un iestādes zīmogu, jāuzrāda oriģināls;
  • ja bērna vārds/ uzvārds nav latviskas izcelsmes, par tā korektu atveidojumu latviešu valodā Jums jāsazinās ar Latviešu valodas aģentūru (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) un līdzi jāņem aģentūras sniegtā atbilde;
  • uz vietas jāsamaksā konsulārā nodeva - 40 EUR. Norēķini vēstniecībā tikai ar maksājumu kartēm!

Vēstniecība informāciju pārsūta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) Latvijā, kas viena mēneša laikā reģistrē bērnu pilsonībā un piešķir personas kodu, par ko nosūta vēstuli bērna vecākiem uz norādīto adresi Somijā.

Pēc personas koda saņemšanas bērnam var noformēt Latvijas pilsoņa pasi un/ vai personas apliecību.

Lai noformētu pasi/ personas apliecību bērnam, vienam no vecākiem (Latvijas pilsonim) kopā ar bērnu jāierodas Latvijas vēstniecībā (iepriekš pierakstoties: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/somija), līdzi ņemot savu personu apliecinošo dokumentu (Latvijas pilsoņa pasi/ personas apliecību) un 2 bērna fotogrāfijas (3,5 x 4,5 cm, krāsainas, uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, papīra formātā). Pases izgatavošanas laiks ir ~4-6 nedēļas.

Samaksu par pasi/personas apliecību vēstniecībā iespējams veikt tikai ar maksājumu karti: pase (bērnam līdz 20.g.v.) – 55 EUR, personas apliecība – 45 EUR, pase + personas apliecība – 60 EUR.

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 24.09.2013. noteikumiem Nr. 974 „Kārtība, kādā personu reģistrē par Latvijas pilsoni”.