Darba iespējas Latvijā

01.04.2019. 10:31

Tiem, kuri vēlas atrast darbu Latvijā, Latvijas Labklājības ministrijas Nodarbinātības valsts aģentūra ir izveidojusi vakanču portālu http://cvvp.nva.gov.lv/, kur ir iespēja ne tikai iepazīties ar esošām vakancēm, bet arī atlasīt vakances pēc darbības jomas, reģiona vai atalgojuma.

Šobrīd portālā ievietoti darba piedāvājumi visā Latvijā tādās darba kategorijās kā elektronika, banku pakalpojumi, būvniecība, valsts pārvalde un daudzas citas ar izvērstu meklēšanas iespēju.

Darba meklētājiem portālā tiek piedāvāta iespēja izveidot savu CV un meklēt piemērotu darbu, savukārt darba devēji ar portāla starpniecību var atrast sev nepieciešamos darbiniekus, kā arī paši publicēt savus darba piedāvājumus. Ikvienam portāla lietotājam tas ir bezmaksas pakalpojums. Turklāt CV/Vakanču portāla lietotāji ietaupa laiku, jo, lai darba devējs pieteiktu vakanci un darba meklētājs iegūtu informāciju par to, vairs nav jādodas uz Latviju - tas ir izdarāms tiešsaistes režīmā, izmantojot vien datoru ar interneta pieslēgumu.

Savukārt tiem, kuri vēlas uzsākt savu biznesu Latvijā, Eiropas komisijas portāls "Tava Eiropa" piedāvā apkopotu informāciju par uzņemējdarbības uzsākšanu Latvijā http://ec.europa.eu/youreurope/business/starting-business/index_lv.htm. Portāls sniedz ieskatu ne tikai darbībās, kādas nepieciešamas, lai uzsāktu biznesu, bet arī finanšu un personāla vadībā.