Konsulārā informācija

08.07.2024. 12:19

Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu sniegšana.

Konsulāro pakalpojumu Latvijas vēstniecībā Dānijā var saņemt personas, kuras pastāvīgi dzīvo Dānijā un Latvijas Fizisko personu reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu Dānijā. To nosaka Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likums.

Konsulārie pakalpojumi tiek sniegti tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

Pierakstu jāveic elektroniski vietnē

https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/danija 

Aicinām ievērot pieraksta laiku. Konsulārās pieņemšanas telpā var uzturēties persona, kura pieteikusies pakalpojuma saņemšanai, nepilngadīgi bērni kopā ar vienu vai abiem vecākiem, vai aizbildni. 

Sakarā ar lielu pieprasījumu pēc konsulāro pakalpojumu saņemšanas, gadījumā, ja nevarat ierasties pieteiktajā laikā, pieraksts ir jāatceļ ne vēlāk kā divas dienas pirms paredzētā pakalpojuma saņemšanas datuma!

Konsulārie pakalpojumi, kas tiek sniegti klātienē:

Vēstniecībā par konsulārajiem pakalpojumiem var norēķināties tikai ar bankas karti!

Pakalpojumi, ko var saņemt attālināti:

Par gatavo dokumentu saņemšanu pa pastu.

Lai pasi (vai pieteikto izziņu) saņemtu pa pastu, varat vēstniecībā ierasties ar aploksni, kura PostNord tirdzniecības vietās vai mājas lapā noformēta kā ierakstīts sūtījums (96 DKK apmērā), vai vēstniecībā samaksāt konsulāro nodevu (20 EUR) par ierakstīta sūtījuma noformēšanu.

Lai eID karti (personām, kuras ir vecākas par 14 gadiem) saņemtu pa pastu, varat vēstniecībā ierasties ar 2 aploksnēm (viena eID kartei, viena PIN kodu aploksnei), kuras abas PostNord tirdzniecības vietās vai mājas lapā noformētas kā ierakstīti sūtījumi (96 DKK apmērā katra) vai vēstniecībā samaksāt konsulāro nodevu (20 EUR) par katra ierakstīta sūtījuma noformēšanu.

Ja formējat pasi un eID karti vienlaikus (personām, kuras ir vecākas par 14 gadiem), vēstniecībā varat ieraksties ar 2 aploksnēm (viena pasei un eID kartei, viena PIN kodu aploksnei), kuras abas PostNord tirdzniecības vietās vai mājas lapā noformētas kā ierakstīti sūtījumi (96 DKK apmērā katra) vai vēstniecībā samaksāt konsulāro nodevu (20 EUR) par katra ierakstīta sūtījuma noformēšanu.

Informatīvs materiāls kā noformēt ierakstītu sūtījumu PostNord mājas lapā šeit.

Aicinām izmantot Latvijas valsts pārvaldes pakalpojumu portāla www.latvija.lv sniegtās iespējas pakalpojumu saņemšanai.

Apmeklētāju pieņemšana (tikai pēc iepriekšēja pieraksta):
   
Otrdiena 10:00-12:00

Trešdiena

Ceturtdiena

13:00-15:30

13:00-15:30

   
Adrese:

Rosbæksvej 17, 2100 København Ø, Dānija (skatīt kartē).

Vēstniecībā var nokļūt, braucot ar autobusu 1A līdz pieturai Strandøre, vai braucot ar vilcienu līdz Svanemøllen stacijai

Telefons: +45 39 27 61 68
+371 26 33 77 11 (diennakts dežūrtālrunis ārkārtas situācijās: nāves gadījumi, smagas saslimšanas, katastrofas utml.)

Fakss:

E-pasts:

+45 39 27 61 73

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Dānijā sniedz konsulāros pakalpojumus pasu, izziņu izprasīšanas, notariālo darbību un citos administratīvos jautājumos tikai personām, kuras norādījušas Iedzīvotāju reģistrā, ka dzīvo Dānijā. Tāpēc pirms pakalpojumu pieteikšanas lūdzam pārliecināties, ka esat informējuši Latvijas iestādes par savu dzīvesvietu Dānijā.

Vēstniecība aicina Latvijas valsts piederīgos savlaicīgi pārliecināties par pasu derīguma termiņiem un, nepieciešamības gadījumā, savlaicīgi pierakstīties vēstniecībā uz pieņemšanu jaunas pases izsniegšanai. Vēršam uzmanību, ka pases izgatavošana ar vēstniecības starpniecību notiek vidēji četru nedēļu laikā.

Ceļošanas brīdinājumiem sekojiet līdzi Latvijas Ārlietu ministrijas un Dānijas Ārlietu ministrijas mājas lapās.

Ārkārtas situācijas gadījumā Latvijas Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta dežuranta tālrunis ir  +371 26337711, kā arī var rakstīt uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

ATCERIES LATVIJAS KODU!
+371 26 33 77 11
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
(24h)
PALĪDZĪBA ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀS ĀRZEMĒS