Atgriešanās apliecības saņemšana vēstniecībā

06.04.2022. 16:04

Atgriešanās apliecība ir pagaidu ceļošanas dokuments, kuru var saņemt Latvijas pilsonis, nepilsonis vai bezvalstnieks, kuram ir derīga uzturēšanās atļauja Latvijas Republikā, vai bēglis, kurš par tādu atzīts saskaņā ar Patvēruma likumu. Atgriešanās apliecība dod tiesības tās saņēmējam vienu reizi šķērsot Latvijas Republikas valsts robežu, atgriezties Latvijā.

Atgriešanās apliecība tiek izsniegta, ja persona, uzturoties Itālijā, nozaudējusi Latvijas Republikas pasi/personas apliecību, tā tikusi nozagta vai kļuvusi ceļošanai nederīga.

Lai vēstniecībā noformētu atgriešanās apliecību, iesniedzami šādi dokumenti:

  1. aizpildīts iesniegums atgriešanās apliecības saņemšanai;
  2. nederīgā Latvijas pase/personas apliecība vai kāds dokuments vai dokumenta kopija, kas apliecina personas identitāti (ja tāds ir personas rīcībā);
  3. ja pase/personas apliecība nozagta vai nozaudēta: personas rakstisks paskaidrojums par nozagšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem un policijas izziņa (ja tādu iespējams iegūt);
  4. divas fotogrāfijas 35x45 mm formātā;
  5. valsts nodeva par Atgriešanās apliecības noformēšanu 15 EUR. Par nodevas apmaksas kārtību lūdzam sazināties ar vēstniecību ( e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Atgriešanās apliecība var tikt izsniegta vienas darba dienas laikā, ja tiek iesniegti visi nepieciešamie dokumenti. Atgriešanās apliecības maksimālais derīguma termiņš ir 30 dienas.

Pēc Latvijas Republikas valsts robežas šķērsošanas personai atgriešanās apliecība iespējami ātrākā laika posmā jānodod Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes rajona nodaļā pēc personas pēdējās reģistrētās dzīvesvietas un jāiesniedz dokumenti jaunas Latvijas Republikas pases un / vai personas apliecības saņemšanai.