Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni

21.04.2022. 15:55

Itālijā dzimis bērns ir atzīstams par Latvijas Republikas pilsoni, ja viņa dzimšanas brīdī viens vai abi vecāki ir Latvijas Republikas pilsoņi. Vēršam Jūsu uzmanību uz faktu, ka Itālijas pilsonība nav šķērslis bērna reģistrācijai par Latvijas Republikas pilsoni.

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni un saņemtu personas kodu, nepieciešami šādi dokumenti:

1. Aizpildīts un parakstīts iesniegums no abiem vai viena vecāka (iesniegumu aizpilda tas vecāks, kurš ir Latvijas pilsonis):

Iesniegums bērna reģistrēšanai līdz 15 gadu vecumam;

Iesniegums personas no 15 gadu vecuma reģistrēšanai;

Iesniegumu var parakstīt viens no bērna likumiskajiem pārstāvjiem – Latvijas Republikas pilsonis. Par bērna vārda rakstību latviešu valodā lūdzu konsultēties ar Latviešu valodas aģentūru pa e-pastu - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

2. Izraksta no dzimšanas aktu reģistra par bērna dzimšanas reģistrāciju Itālijā starptautiskā forma – l’estratto dell’atto di nascita rilasciato su modello internazionale (plurilingue)- ANGĻU VAI FRANČU VALODĀ (to var pieprasīt saņemt komūnē, kur bērns dzimis). Itālijas izsniegtie publiskie dokumenti, ir atbrīvoti no legalizācijas (Apostille) prasības vai kādas citas līdzīgas formalitātes.

3. Ja bērns ir Itālijas pilsonis, tad jāpievieno arī viņa Itālijas pases vai ID kartes kopija.

Lēmumu par pilsonības piešķiršanu, ziņu aktualizēšanu Fizisko personu reģistrā un personas koda piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pilsonību pieņem viena mēneša laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas dienas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.
Pēc bērna atzīšanas par Latvijas Republikas pilsoni un personas koda piešķiršanas vēstniecībā var noformēt dokumentus Latvijas pilsoņa pases/personas apliecības saņemšanai.
Reģistrēt bērnu par Latvijas Republikas pilsoni bez vēstniecības starpniecības, Jūs variet ar pasta starpniecību, nosūtot nepieciešamos dokumentus uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Personu statusa kontroles nodaļu, adrese: Čiekurkalna 1. līnija 1, k-3, Rīga, LV-1026, Latvija.