Atkārtotas dzimšanas, laulības, miršanas apliecības saņemšana

09.01.2024. 15:06

Atkārtotus civilstāvokļa reģistrācijas aktus (dzimšanas, laulības un miršanas apliecības, izziņas par laulību) var pieprasīt:

Lai portālā Latvija.lv iesniegtu pieteikumu par dokumentu izprasīšanu ar Latvijas vēstniecības Beļģijā starpniecību, izmantojiet e-pakalpojumu “Elektroniska iesnieguma pieņemšana dokumentu izprasīšanai” .

Pakalpojums sniedz iespēju veikt dzimšanas apliecības, laulības apliecības vai miršanas apliecības izprasīšanu sev, savam nepilngadīgajam bērnam vai arī par mirušu radinieku, kā arī, pēc nepieciešamības, lūgt pievienot daudzvalodu veidlapu franču vai nīderlandiešu valodā.

  • nosūtot elektroniski parakstītu iesniegumu vēstniecībai

    Dokumentus var pieprasīt attālināti,  nosūtot  vēstniecībai elektroniski parakstītu iesnieguma veidlapu un apmaksājot pakalpojumu. Aicinām rakstīt uz vēstniecības e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  • vēršoties Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Mājaslapa: Atkārtotu civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecinošu dokumentu izsniegšana | Tieslietu ministrija (tm.gov.lv) 

  • pieprasot dokumentus klātienē Latvijas vēstniecībā Beļģijā

Pakalpojums ir pieejams personām, kuras pastāvīgi dzīvo ārvalstīs un Fizisko personu reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu  Beļģijā vai Luksemburgā.

Apmeklētāji vēstniecībā tiek pieņemti tikai iepriekšēja pieraksta kārtībā .

 

 

Valsts nodeva par atkārtotas dzimšanas, laulības vai miršanas apliecības saņemšanu ir 7 EUR.

Ja nepieciešams dzimšanas, laulības vai miršanas apliecībai pievienot daudzvalodu veidlapu, tad papildus jāmaksā konsulārā nodeva 40 EUR.

 

 

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru kabineta 03.09.2013. noteikumiem Nr. 761 “Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistriem”.