Ziņu aktualizēšana Fizisko personu reģistrā

29.08.2023. 15:32

Saskaņā ar Fizisko personu reģistra likumu, ja Latvijas valstspiederīgais uzturas ārpus Latvijas ilgāk par 3 mēnešiem, viņa pienākums ir paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei savas dzīvesvietas adresi ārvalstīs, kā arī citas izmaiņas Fizisko personu reģistrā iekļautajās ziņās par sevi un saviem bērniem, ja šīs izmaiņas izdarītas ārvalstu institūcijās. 

Latvijas valstspiederīgajiem, kas dzīvo Beļģijā vai Luksemburgā ziņu aktualizēšana Latvijas Fizisko personu reģistrā veicama šādos gadījumos:

·       Dzīvesvietas norādīšana ārvalstīs vai  dzīvesvietas adreses maiņa ārvalstīs,

·       Laulības reģistrēšana ārvalstīs (t.sk. uzvārda maiņa),

·       Laulības šķiršana ārvalstīs (t.sk. uzvārda maiņa),

·       Ārvalstīs dzimis bērns, ja bērnam netiek pieprasīta Latvijas pilsonība,

·       Ārvalstīs miris Latvijas valstspiederīgais (tuvinieks),  

·       Iegūta dubultpilsonība un/vai piešķirts identifikācijas numurs Beļģijā/ Luksemburgā.

Ziņas ir iespējams aktualizēt, nosūtot dokumentus pa pastu vai elektroniski parakstītus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Lūdzam informāciju par dokumentu iesniegšanas kārtību skatīt šeit.

Ziņas sniedzamas 30 dienu laikā pēc ziņu maiņas ārvalsts reģistrā vai pēc tam, kad attiecīgās ziņas personai kļuvušas zināmas.

Ja ziņu aktualizēšanu Fizisko personu reģistrā vēlaties veikt ar vēstniecības starpniecību, tad vēstniecībā ir jāierodas personīgi un par pakalpojuma saņemšanu ar vēstniecības starpniecību maksājama konsulārā nodeva 40 EUR. Par apmeklējuma laiku vēstniecībā iepriekš jāvienojas rakstot uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 22.06.2021. noteikumiem Nr.412 „Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā”.