Pases/eID noformēšana

07.03.2024. 12:02

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Beļģijā  personu apliecinošu dokumentu (pases un personas apliecības) izgatavo tikai Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuri Fizisko personu reģistrā kā savu dzīvesvietu norādījuši Beļģiju vai Luksemburgu. Dzīvesvietas Beļģijā/Luksemburgā norādīšanu vai aktualizēšanu  iespējams veikt vienlaicīgi ar pases/personas apliecības noformēšanu.

Lai noformētu pasi vai personas apliecību (eID karti),  jāpiesaka vizīte vēstniecības elektroniskajā pierakstu sistēmā https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/belgija/index 

 Izvēlētajā dienā un laikā vēstniecībā ir jāierodas personīgi, 5 līdz 10 minūtes pirms pieteiktās vizītes laika.

Uz pieteikto vizīti vēstniecībā jāņem līdzi:

  • pase un personas apliecība (eID karte). Ja Jūsu rīcība ir tikai viens no personu apliecinošajiem dokumentiem, tad jāuzrāda tikai attiecīgais dokuments.  Pase un eID karte  jāuzrāda arī tad, ja tiem beidzies derīguma termiņš  un pase nav iepriekš caurumota. Ja dokuments zudis vai nozagts, vēstniecībā būs jāaizpilda paziņojums par dokumenta zudumu.
  • ja pase un/vai personas apliecība (eID karte) tiek izgatavota bērnam līdz 5 gadu vecumam, tad līdzi jābūt vienai fotosalonā izgatavotai krāsainai fotogrāfijai (3.5×4.5 cm, uz balta fona).  Ja persona nav sasniegusi 15 gadu vecumu, dokumentus personas apliecinoša dokumenta saņemšanai iesniedz viens no vecākiem, tādēļ vecākam vēstniecībā jāuzrāda savs personu apliecinošs dokuments (pase vai eIDkarte). Arī bērnam pieteikuma noformēšanas brīdī jābūt vēstniecībā, lai konsulārā amatpersona pārliecinātos par viņa identitāti.
  •  ja personu apliecinošs dokuments tiks pieteikts pirmo reizi, līdzi jāņem arī dzimšanas apliecība un Apliecinājums par personas koda piešķiršanu.
  •  ! UZMANĪBU ! Ja vēlaties pases/eIDkartes maiņu veikt saistībā ar vārda un uzvārda maiņu, lūgums pirms vizītes pieteikšanas obligāti sazināties ar vēstniecību Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Tā kā personu apliecinoši dokumenti tiek izgatavoti Latvijā, pases un personas apliecības (eID) noformēšana un saņemšana ar vēstniecības Beļģijā starpniecību parastā kārtībā aizņem 4 - 6 nedēļas.

Par personu apliecinoša dokumenta noformēšanu var norēķināties dokumenta pieteikuma noformēšanas brīdī maksājot ar bankas karti, vai arī pēc vizītes, veicot pārskaitījumu vēstniecības norādītos bankas kontos.

Valsts nodevas un konsulārās samaksas apmēri  : 

PASES un PERSONAS APLIECĪBAS

Kopējā cena euro

 

Pases izsniegšana

4-6 nedēļu laikā 

4-6 nedēļu laikā*

 

74

55 *

 

Personas apliecības izsniegšana

4-6 nedēļu laikā

4-6 nedēļu laikā*

 

 55

45*

 

 

Pases un personas apliecības izsniegšana vienlaikus

4-6 nedēļu laikā

4-6 nedēļu laikā*

 

89

60*

 

* Atlaides piemēro personām līdz 20 gadu vecumam un personām, kuras sasniegušas pensijas vecumu

Vairāk par personu apliecinošu dokumentu noformēšanu iespējams uzzināt  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā.

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 21.02.2012. noteikumiem Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi”.