Vēstnieks Austrālijā vienojas par biznesa vizīšu apmaiņu ar Austrāliju

24.03.2015. 16:16

23. un 24. martā Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis uzturējās darba vizītē Austrālijas galvaspilsētā Kanberā, kur tikās ar Austrālijas Ārlietu ministrijas, parlamenta ārlietu komisijas un sadarbības grupas ar Ziemeļeiropu deputātiem, Austrālijas tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, kā arī nolasīja lekciju Austrālijas Nacionālajā universitātē un tikās ar latviešu diasporu. Vēstnieka vizītes mērķis Austrālijā bija informēt Austrālijas amatpersonas un sabiedrību par Latvijas prezidentūras prioritātēm un norisi ES Padomē, kā arī pārrunāt divpusējās sadarbības un starptautiskās drošības jautājumus. Īpašu atbalstu vizītei galvaspilsētā sniedza Kanberas latviešu kopiena, kuru vēstnieks informēja par aktuālajiem notikumiem Latvijā un Latvijas – Austrālijas attiecībām.

Tiekoties ar Austrālijas Ārlietu ministrijas amatpersonām, vēstnieks izteica līdzjūtību saistībā ar mūžībā aizgājušo Austrālijas premjerministru Malkomu Freizeru (Malcolm Fraser), atzīmējot viņa īpašo ieguldījumu Baltijas valstu okupācijas neatzīšanas politikā. Vēstnieks iesniedza Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ielūgumu Austrālijas ārlietu ministrei Džūlijai Bišopai (Julie Bishop) apmeklēt Latviju, kā arī pārrunāja veiksmīgo Latvijas un Austrālijas sadarbību žurnālista Pētera Grestes atbrīvošanas lietā. Vienlaikus tika panākta vienošanās par biznesa vizīšu apmaiņu starp Latviju un Austrāliju, kā arī vēstnieks mudināja Austrālijas pusi noslēgt ar Latviju sarunu procesā esošo līgumu par dubulto nodokļu neaplikšanu un gaisa satiksmes nolīgumu. Vizītes laikā Austrālijā vēstniekam bija iespēja tikties arī ar Austrālijas ārlietu ministri.

Savukārt, tiekoties ar parlamenta deputātiem, A. Teikmanis sniedza ieskatu Latvijas prezidentūras prioritātēs ES Padomē, kā arī pārrunāja starptautiskās drošības jautājumus. Deputāti īpaši izrādīja interesi par Krievijas agresiju Ukrainā un Eiropas drošības arhitektūru. Sarunu laikā tika pārrunāta arī ES – Austrālijas ietvarlīguma virzība un tā iespējamā noslēgšana tuvāko mēnešu laikā. Austrālijas parlamenta deputāti izteica vēlmi attīstīt parlamentāro sadarbību starp abām valstīm, kā arī izrādīja interesi par vizīšu apmaiņu.

Austrālijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā tika pārrunāta sadarbība biznesa veicināšanā un panākta vienošanās par biznesa misiju organizēšanu. Vēstnieks sniedza ieskatu Latvijas ekonomikas attīstībā un informēja par Latvijas uzņēmēju interesi par ienākšanu Austrālijas tirgū.

Austrālijas Nacionālajā universitātē (Australian National University) A. Teikmanis uzrunāja klātesošos par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm un Eiropas drošības izaicinājumiem.

Vizītes laikā vēstnieks apmeklēja Melburnu, kur tikās ar Viktorijas pavalsts gubernatoru Aleksu Černovu (Alex Chernov), parlamenta spīkeru Telmo Langileru (Telmo Languiller), Melburnas domes priekšsēdētāju Brūsu Atkinsonu (Bruce Atkinson) un Melburnas mēru Robertu Doilu (Robert Doyle), kā arī nolasīja lekciju par Latviju un Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm Melburnas Karaliskajā tehnoloģiju institūtā (Royal Melbourne Institute of Technology). Adelaidē notika tikšanās ar Dienvidaustrālijas pavalsts gubernatoru Hjū Vanu Lī (Hieu Van Le) un Adelaides latviešu kopienu. Tāpat vēstnieks apmeklēja Latvijas Goda konsulātu un uzrunāja latviešu kopienu Pertā.

Goda konsuliem Melburnā, Adelaidē, Pertā, Sidnejā un Brisbenā tika pasniegti atzinības raksti par 2014. gadā sniegto palīdzību mobilo pasu darbstaciju brauciena organizēšanā un norisē.

Vēstnieks Andris Teikmanis rezidē Londonā, Lielbritānijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā