Izbraukumi ar mobilajām pasu darbstacijām ārpus Londonas

18.05.2023. 14:11

Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē (AK) Konsulārā nodaļa iespēju robežās veic izbraukumus ar mobilajām pasu darbstacijām, lai nodrošinātu papildinošu atbalstu konsulāro pakalpojumu saņemšanai AK attālajos reģionos. Ievērībai! Izbraukumi tiek izsludināti vēstniecības mājaslapā un Facebook lapā  un pieraksts izbraukumiem tiek atvērts apmēram mēnesi pirms plānotā brauciena, nodrošinot interesentiem adekvātu pieteikšanās laiku pases/ eID kartes noformēšanai un neradot situācijas, kad pārāk tālas apmeklējuma rezervācijas gadījumā pases/ eID kartes noformēšanu nāktos atcelt neparedzētu iemeslu dēļ. Plānojot izbraukumus, tiek ņemta vērā vēstniecības kopējā noslodze un pieejamie cilvēkresursi.

Plānojot izbraukumus vēstniecība vērtē Fizisko personu reģistrā deklarēto Latvijas valstspiederīgo skaitu konkrētajā reģionā un attālumu, kas jāveic Latvijas valstspiederīgajiem uz vēstniecību, lai noformētu pasi/ eID karti, attiecīgi prioritāri dodoties uz AK attāliem reģioniem kā Skotija un Ziemeļīrija. 

Ņemot vērā ļoti augsto interesi par mobilo pasu darbstacijas izbraukumiem ārpus Londonas, vēlamies vērst izmanību, ka izbraukumu laikā pieejamo apmeklējumu skaits ir ierobežots. Tādēļ aicinām neatlikt personu apliecinošu dokumentu pieteikumu noformēšanu un rezervēt apmeklējumu Latvijas vēstniecības Konsulārajā nodaļā Londonā. Aicinām plānot dokumentu noformēšanu rudens un ziemas sezonās, kad ir zemāks pieprasījums, jo tas strauji palielinās pavasarī un vasarā. Tāpat aicinām, plānojot braucienu uz Latviju, ieplānot arī pases/ eID kartes maiņu kādā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām. Vēršam uzmanību, ka izbraukumu laikā ārpus Londonas pieteiktiem dokumentiem ir nepieciešama papildus apstrāde, līdz ar to jauno dokumentu gaidīšanas laiks ir līdz 8 nedēļām.

Kad izbraukums izsludināts, tam var pieteikties tikai norādītajā kārtībā:

  1. Piesakoties elektroniskajā pieraksta sistēmā - vietnē, kas atrodama konkrētā izbraukuma sludinājumā.
  2. Apmeklējums ir apstiprināts, ja e-pastā tiek saņemta automātiskā atbilde ar rezervētu apmeklējuma laiku un ierašanās vietu.

Vēršam uzmanību, ka pierakstam uz konkrēto pilsētu aptuveni mēnesi agrāk tiks atvērta atsevišķa saite uz elektronisko pieraksta sistēmu. Aicinām sekot līdzi informācijai mājaslapā un Facebook lapā, kad tiks izziņota iespēja pieteikties uz konkrēto pilsētu. Pierakstīšanās agrāk un pa e-pastu vai tālruni netiek veiktasPieraksts noslēgsies automātiski, kad pieraksta sistēmā būs rezervēti visi pieejamie laiki.

Informējam, ka 2023. gada pirmajā pusgadā ir plānoti vairāki izbraukumi ar mobilajām pasu darbstacijām ārpus Londonas, kuriem pieteikšanās tiks izziņota atsevišķi:

21.-23. februāris Mančestra
21.-23. marts  Edinburga
18.-20. aprīlis Belfāsta
16.-18. maijs Edinburga
6.-8. jūnijs Mančestra