Pases/ personas apliecības (eID kartes)

19.05.2023. 14:09

Aktualitātes

UZMANĪBU! 

• Informējam, ka no 2023. gada 1. maija, personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, piesakot jaunu pasi, ir pienākums pieteikt arī personas apliecību (eID).

 Apvienotās Karalistes (AK) valdība ir pieņēmusi lēmumu, ka sākot no 2021. gada 1. oktobra, ES pilsoņiem par vienīgo ieceļošanas dokumentu ir noteikta pase. ID kartes vairs nebūs derīgs ieceļošanas dokuments. Izņēmums: ja ES pilsonis dzīvojis AK pirms 2020. gada 31. decembra un reģistrējies pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam, ID karte arī turpmāk varēs tikt izmantota kā ieceļošanas dokuments AK. Informācija atrodama AK Iekšlietu ministrijas (Home Office) mājaslapā "Visiting the UK: information for EU, EEA and Swiss citizens".

  2021. gada 30. jūnijā ir noslēgusies ES pilsoņu reģistrācija pastāvīgajam (settled) un pagaidu (pre-settled) statusam. ES pilsoņi, kuri nav reģistrējušies, tai skaitā nav reģistrējuši savus nepilngadīgos bērnus, bet kvalificējas statusa saņemšanai, var reģistrēties statusam neierobežotu laiku, ja būs pamatots kavējuma iemesls. Informācija par novēlotu pieteikšanos atrodama sadaļā "Reģistrācija Settled/ Pre-Settled statusam".

• Vēršam uzmanību, ka personai, kura saņēmusi Pre-Settled statusu, pēc 5 gadu termiņa sasniegšanas, Settled statuss šobrīd vēl netiek piešķirts automātiski un ir jāpārreģistrējas uz Settled statusu.

• Mainoties personīgajai informācijai, piemēram, uzvārdam, adresei, saņemot jaunu pasi/ eID karti, dati ir jāaktualizē UK Visas and Immigration digitālajā profilā. Lai aktualizētu datus Settlement Scheme datubāzē, Jums būs jāzina iepriekšējās pases/ eID kartes numurs! Noformējot jaunu pasi/ eID karti, saglabājiet (nokopējiet, nofotografējiet) pases datu lapu/ eID karti, kurā redzams pases/ eID kartes numurs.

Informācija Konsulārās nodaļas apmeklētājiem

• AK pastāvīgi dzīvo vairāk nekā 150 000 Latvijas pilsoņu. Šāds diasporas lielums nosaka ļoti lielu pieprasījumu pēc vēstniecības Konsulārās nodaļas pakalpojumiem – pasu/ eID karšu noformēšanas, dažāda veida izziņu, civilstāvokļu reģistrācijas dokumentu, vīzu izsniegšanu u.c. pakalpojumiem. Papildus regulārajiem pakalpojumiem Konsulārās nodaļas darbinieki sniedz arī konsulāro palīdzību Latvijas valstspiederīgajiem, kas ir nonākuši ārkārtas situācijās īstermiņa braucienu uz AK laikā.

Lūdzam ņemt vērā, ka lielās noslodzes dēļ vēstniecība nevar nodrošināt tūlītēju pakalpojuma sniegšanu, un klientiem ir jārēķinās ar pieraksta sistēmas noslogotību un garākiem termiņiem jaunas pases/ eID kartes saņemšanai. Ierasti pavasara un vasaras sezonās, kad interese par pieteikšanos pases/ eID kartes noformēšanai vienmēr ir bijusi ļoti augsta, šobrīd ir ļoti liels pieprasījums dokumentu noformēšanai. Lūdzam būt saprotošiem un rēķināties ar ilgāku gaidīšanas laiku līdz iespējai saņemt pakalpojumu klātienē.

Atgādinām, ka alternatīva tiem pilsoņiem, kuru rīcībā ir vēl derīga pase/ eID karte un kuri plāno doties uz Latviju, ir pieteikties pases/eID kartes saņemšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) Latvijā, savlaicīgi pierakstoties apmeklējumam kādā no PMLP teritoriālajām nodaļām.

•  Lūdzam uz apmeklējumu vēstniecības Konsulārajā nodaļā ierasties PRECĪZI norādītajā laikā, ņemot līdzi nepieciešamos dokumentus un aizpildītas anketas.

• Pakalpojuma saņemšana ir iespējama TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta.

   Ārkārtas situācijās, kad nepieciešama steidzama atgriešanās Latvijā, aicinām sazināties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Ārkārtas situācija ir jāpamato ar pierādījuma dokumentiem, piemēram, ar ārsta izziņu smagas slimības gadījumā, ar miršanas apliecību tuvinieka nāves gadījumā u.c.

 

Apmeklējuma pieteikšana

Apmeklējumu Latvijas vēstniecības Konsulārajā nodaļā Londonā var pieteikt elektroniskajā pieraksta sistēmā: https://pieraksts.mfa.gov.lv/lielbritanija

Apmeklējuma laiki elektroniskajā pieraksta sistēmā tiek atvērti pirmdienās plkst. 9.00 uz vienu nedēļu 7 nedēļas uz priekšu.

Elektroniskais pieraksts apmeklējumam ir paredzēts Latvijas pilsoņu pasu un personu apliecību (eID karšu) pieteikšanai tikai šādos gadījumos:

1.     Pases/ eID kartes maiņa (beidzies/ drīz beigsies derīguma termiņš, personas dati nav mainījušies);

2.     Pases/ eID kartes pieteikšana, ja šie dokumenti ir zuduši /nozagti;

3.     Pirmreizēja pases/ eID kartes pieteikšana (personas kods ir jau piešķirts, pase/ eID karte iepriekš nav bijusi).

Svarīgi:

 • pieraksta sistēmā jāraksta TIKAI tās personas vārds, kurai jānoformē pase/ eID karte (piemēram, ja pase tiek pieteikta bērnam, tad sistēmā jānorāda TIKAI bērna vārds un uzvārds, savukārt pavadošā vecāka vai aizbildņa vārds sistēmā NAV jāraksta). 
 • visos citos gadījumos (nav personas koda, vēlaties mainīt uzvārdu vai vārdu, un citi pakalpojumi) informāciju varat saņemt sūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
 • pirms jaunas pases noformēšanas saglabājiet vecās pases/ eID kartes datus (foto vai kopija), kas būs nepieciešami, autorizējoties UK Visas and Immigration digitālajā profilā, lai aktualizētu ziņas par Jūsu (un Jūsu apgādībā esošu personu) jauno pasi/ eID karti. Informācijai, ko norādījāt, piesakoties pastāvīgajam (settled) vai pagaidu (pre-settled) statusam, ir jābūt aktuālai, lai varat pierādīt savas tiesības uzturēties Apvienotajā Karalistē (piemēram, uzrādīt darba devējiem, slēdzot īres līgumu, robežsardzei ceļojot u.c.).

Kur jādodas saņemt pakalpojumu?

eka no ara kopuma

Adrese248 A Marylebone Road, London, NW1 6JF, United Kingdom. Ieeja no Lisson Grove ielas, The "Grove House".

Tuvākās metro/ dzelzceļa stacijas: Baker Street, Marylebone, Edgware Road.

Uzmanību: bieži Konsulārās nodaļas adrese tiek sajaukta ar vēstniecības adresi, kas ir 10 minūšu gājiena attālumā!

Pieraksta laiks ir atkarīgs no Konsulārās nodaļas noslodzes. Rinda apmeklējumam var būt līdz pat 2 mēnešiem gara. Jaunos personu apliecinošos dokumentus saņemsiet pa pastu parastā kārtībā 30 darba dienu laikā, steidzamā kārtībā (par paaugstinātu samaksu) – 15 darba dienu laikā. Ņemot vērā pasta streikus, sūtījumu piegāde var tikt kavēta. Dokumentu saņemšanas termiņi var būt ilgāki.

Iesniegumi personu apliecinošu dokumentu noformēšanai

Nepieciešamos iesniegumus apmeklētāji aizpilda personīgi. Iesniegumi ir tikai latviešu valodā. Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu anketu aizpildīšanai, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt tās aizpildīt. Konsulārās nodaļas lietveži nevar palīdzēt anketu aizpildīšanā. Persona ar savu parakstu apliecina sniegtās informācijas patiesumu anketā.

Iesniegumā par pases/ personas apliecības izsniegšanu informācija ir tikai latviešu valodā.  Ja personai trūkst nepieciešamo latviešu valodas zināšanu informācijas pareizības pārbaudei, uz apmeklējumu jāierodas ar kādu, kurš var palīdzēt pārbaudē. Konsulārās nodaļas lietveži netulko iesniegumā iekļauto informāciju. Persona ar savu parakstu apliecina iesniegumā iekļauto ziņu pilnīgumu un pareizību. Personu apliecinošs dokuments tiek izgatavots saskaņā ar parakstīto iesniegumu. Ja pēc dokumenta saņemšanas tiek konstatētas neprecizitātes personas parakstītajā iesniegumā, izmaksas par jaunas pases vai personas apliecības noformēšanu sedz pieteicējs.

Pases maiņa (beidzies/ drīz beigsies derīguma termiņš)

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti, kurai beidzies, vai drīz beigsies derīguma termiņš, pieaugušajam līdzi jāņem:

Ja esat ieguvis Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonību, līdzi jāņem arī šīs valsts pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti, kurai beidzies, vai drīz beigsies derīguma termiņš, bērnam līdzi jāņem:

 • bērna pašreizējā pase/ eID karte;
 • vecāka (Latvijas pilsoņa/ nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte);
 • bērna fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā (bērniem līdz 10 gadu vecumam);
 • bērna klātbūtne apmeklējuma laikā OBLIGĀTA;
 • aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 • aizpildīta anketa par e-sertifikātu aktivizēšanu;
 • aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda (ja maksātājs ir cita persona, tai jābūt klāt maksāšanas brīdī un jāuzrāda sava pase/ eID karte).

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Ja bērns ir reģistrēts Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonībā, līdzi jāņem arī šīs valsts bērna pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Latvijas nepilsonim uz iepriekš saskaņotu pases maiņas apmeklējumu OBLIGĀTI līdzi jāņem dokuments, kas apliecina, ka persona Apvienotajā Karalistē uzturas legāli (piemēram, uzturēšanās atļauja). Ja nepilsoņa pases derīguma termiņš ir beidzies pirms vairāk nekā pieciem gadiem, OBLIGĀTI līdzi jāņem Home Office izziņa, ka nav prasīta un nav saņemta Apvienotās Karalistes pilsonība.

 

Pases/ eID kartes pieteikšana zudušas/ nozagtas gadījumā

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti zudušā/nozagtā personu apliecinošā dokumenta vietā, pieaugušajam līdzi jāņem:

Ja esat ieguvis Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonību, līdzi jāņem arī šīs valsts pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti zudušā/nozagtā personu apliecinošā dokumenta vietā, bērnam līdzi jāņem:

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Ja bērns ir reģistrēts Apvienotās Karalistes vai kādas citas valsts pilsonībā, līdzi jāņem arī šīs valsts bērna pase vai pilsonību apliecinošs dokuments.

 

Pirmreizēja pases/ eID kartes pieteikšana (personas kods ir jau piešķirts, pase/ eID karte iepriekš nav bijusi)

Lai noformētu pirmo personu apliecinošu dokumentu, personai ir jābūt reģistrētai Latvijas pilsonībā.

Ierodoties pieteikt pirmo pasi/ eID karti, līdzi jāņem:

 • dzimšanas apliecības pilnā forma, kurā norādīti vecāku vārdi (ar kuru persona reģistrēta Latvijas pilsonībā);
 • lēmums no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes par personas koda piešķiršanu;
 • personas ārvalsts pase (ja persona šobrīd ir citas valsts pilsonis);
 • bērniem līdz 15 gadu vecumam, vecāka (Latvijas pilsoņa/nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte);
 • bērniem līdz 10 gadu vecumam fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā;
 • aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 • aizpildīta anketa par e-sertifikātu aktivizēšanu;
 • aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda (ja maksātājs ir cita persona, tai jābūt klāt maksāšanas brīdī un jāuzrāda sava pase/ eID karte).

Pases pieteicējam jebkurā vecumā jābūt klāt apmeklējuma laikā. Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 21.02.2012. noteikumiem Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi”.

 

Vārda/ uzvārda maiņa

Lai noformētu jaunus personu apliecinošus dokumentus vārda/uzvārda maiņas gadījumā, vispirms jāaktualizē ziņas Fizisko personu reģistrā.

Pirms apmeklējuma rezervēšanas aicinām pārliecināties, ka ziņas par jauno vārdu/uzvārdu ir iekļautas Fizisko personu reģistrā. Izvēloties pakalpojumu automatizētajā pieraksta sistēmā, lūdzam atzīmēt pirmo variantu - Pases/ eID kartes maiņa.

No 2021. gada 15. oktobra ziņu aktualizēšana par personvārda maiņu netiek veikta ar Latvijas vēstniecības starpniecību. Dokumenti jāiesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Ja ir veikta personvārda maiņa, pamatojoties uz Deed Poll sertifikātu, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē dokumentus iesniedz vienā no sekojošiem veidiem:

 • nosūtot pa pastu uz adresi: Čiekurkalna 1.līnija 1, k-3, Rīga, LV-1026 vai
 • ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai
 • izmantojot oficiālo elektronisko e-adresi vai
 • izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojuma portālu www.latvija.lv.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāiesniedz šādi dokumenti:

Uz dokumenta kopijas jāuzraksta: KOPIJA PAREIZA, savs vārds, uzvārds, personas kods, datums un paraksts. Ja dokumentus nosūta elektroniski, tas jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 22.06.2021. noteikumiem Nr. 412 „Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā”.

Ierodoties pieteikt pirmo pasi/ eID pēc personvārda maiņas, pieaugušajam līdzi jāņem:

Ierodoties pieteikt pasi/ eID karti pēc personvārda maiņas, bērnam līdzi jāņem:

 • bērna pašreizējā pase/ eID karte;
 • vecāka (Latvijas pilsoņa/ nepilsoņa)/ aizbildņa vai pilnvarotās personas, kura pavada bērnu, personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte);
 • bērna fotogrāfijas dokumentiem uz balta fona, izgatavotas fotosalonā, ar skatu objektīvā un acīm vaļā (bērniem līdz 10 gadu vecumam);
 • bērna klātbūtne apmeklējuma laikā OBLIGĀTA;
 • aizpildīts iesniegums dokumentu saņemšanai pa pastu;
 • aizpildīta anketa par e-sertifikātu aktivizēšanu;
 • aizpildīts iesniegums par dzīvesvietas ārvalstīs paziņošanu;
 • bankas maksājumu karte uz Jūsu vārda (ja maksātājs ir cita persona, tai jābūt klāt maksāšanas brīdī un jāuzrāda sava pase/ eID karte).

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāli apliecinātu pilnvaru.

Elektroniskais paraksts (e-paraksts)

2018 E dari digitali apmacibas

Noformējot personas apliecību (eID karti), Jums ir iespēja pieteikt e-parakstu. Ar eID karti, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, Jūs varat apliecināt savu identitāti attālināti – elektroniskā vidē. 

Ar eID karti var saņemt arī tādus pakalpojumus, kurus vēstniecība nesniedz vai nenodrošina, piemēram, noformēt pilnvaras pirkt vai pārdot īpašumu Latvijā, pilnvarot personu pārstāvēt sevi Latvijas iestādēs, sastādīt mantojumu u.c. Minētos pakalpojumus var saņemt vēršoties pie notāra Latvijā. Zvērinātu notāru klientu portālā www.latvijasnotars.lv konsultācijas pie notāra notiek videorežīmā un notariālās darbības var veikt attālināti. Tāpat aicinām arī seniorus lietot eID karti ar e-parakstu, ko var izmantot, lai nosūtītu ar e-parakstu parakstītu iesniegumu Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūrai, lai turpinātu saņemt pensiju.

Ar e-parakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. Lai lietotu e-parakstu, nepieciešams karšu lasītājs, kurš jāiegādājas atsevišķi. Informācija: https://www.eparaksts.lv/lv/.

 

Samaksa

Samaksa par pases/ eID noformēšanu veicama tikai ar Jūsu bankas maksājumu karti apmeklējuma laikā, nevis skaidrā naudā. Ja maksāsiet ar citas personas karti, šai personai jābūt klāt maksāšanas brīdī, uzrādot savu personu apliecinošu dokumentu.

Samaksa par pasu/ eID karšu noformēšanu parastā kārtībā (30 darba dienu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās:

 

Pieaugušajiem

* personai līdz 20 gadu vecumam; 
* vecuma pensionāram;        
* 1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

85.00 EUR

70.00 EUR

 Pase un eID karte

105.00 EUR

90.00 EUR*

 eID karte

85.00 EUR

75.00 EUR*

Samaksa par pasu/ eID karšu noformēšanu steidzamā kārtībā (15 darba dienu laikā) ar iekļautu konsulāro nodevu par dokumenta nosūtīšanu personai konsulārā apgabala robežās:

 

Pieaugušajiem

* personai līdz 20 gadu vecumam;
* vecuma pensionāram;        
* 1. vai 2. grupas invalīdam

 Pase

110.00 EUR

85.00 EUR

 Pase un eD karte

140.00 EUR

115.00 EUR*

 eID karte

100.00 EUR

85.00 EUR*

* Bērniem līdz 14 gadu vecumam samaksa par eID kartes noformēšanu ir par 15 EUR mazāka par norādīto summu, jo, atbilstoši 2012. gada 21. februāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi” 18. punktam, netiek iekasēta papildus konsulārā nodeva par eID kartes un PIN/ PUK kodu nosūtīšanu atsevišķās aploksnēs.

Par pases pieteikuma noformēšanu ārpus Londonas, izmantojot mobilo pasu darbstaciju, tiek iekasēta papildus samaksa 40 EUR.  

Infografika par pases un eID kartes noformēšanu

2020 09 25 Pasu infografika

 

Video par pieteikšanos pases un eID kartes noformēšanai

Video par pieteikšanās procesu vēstniecības Facebook lapā;

Intervija ar sociālo mediju "KOPĀ" par pasu un eID karšu jautājumiem.

Intervija ar sociālo mediju "KOPĀ" par pasu un eID karšu jautājumiem, breksitu, pagaidu un pastāvīgā iedzīvotāju statusiem AK.