Notariālās darbības

01.07.2021. 11:28

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē sniedz konsulāros pakalpojumus pasu, izziņu izprasīšanas, notariālo darbību un citos administratīvos jautājumos tikai personām, kuras norādījušas Latvijas Fizisko personu reģistrā, ka dzīvo Apvienotajā Karalistē.

Apmeklētāji Konsulārajā nodaļā tiek pieņemti tikai pamatojoties uz iepriekšēju pierakstu. Aicinām pieteikt apmeklējumu elektroniski, rakstot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pirms piesakāt apmeklējumu, lūdzam pārliecināties, ka esat snieguši ziņas par savu dzīvesvietu Lielbritānijā.

Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē konsulārā amatpersona var veikt šādas notariālās darbības, kuras objektīvu apstākļu dēļ ir nepieciešams veikt Apvienotajā Karalistē:

  • apliecināt paraksta īstumu;
  • apliecināt noraksta un tulkojuma pareizību;
  • apliecināt to, ka persona ir dzīva;  
  • pilnvaras un piekrišanas notariālo aktu formā bērnu un personu ar ierobežotu rīcībspēju pārstāvībai. Pilnvaras devējam uz vēstniecības e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. iepriekš jāatsūta pilnvaras teksta projekts;
  • apliecināt notariālo aktu izrakstus un norakstus.

Lai veiktu notariālās darbības, vēstniecības Konsulārajā nodaļā ir jāierodas personīgi, jāuzrāda sava pase un jāveic samaksa par pakalpojumu ar maksājumu karti. 

Izmaksas notariālo darbību veikšanai Latvijas Republikas vēstniecībā (EUR)

Notariālā darbība

Maksa par pakalpojumu (valsts nodeva un konsulārā atlīdzība; EUR)

Pilnvaras noformēšana un pirmā izraksta izsniegšana

60

otrā un turpmāko izrakstu izsniegšana (par dokumentu uz vienas lappuses)

50

Apliecinājums par to, ka persona dzīva

60

Paraksta īstuma apliecinājums par vienu parakstu

50

Dokumenta noraksta pareizības apliecinājums par vienu dokumentu 

50

Citos gadījumos notariālās darbības veicamas, izmantojot attālinātos Latvijas zvērinātu notāru pakalpojumus (www.latvijasnotars.lv) vai pie ārvalstu notāriem.

Ja pie ārvalsts notāra taisīts notariālais akts (piemēram, pilnvara) paredzēts iesniegšanai Latvijā, lūdzam savlaicīgi noskaidrot tā sagatavošanas un noformēšanas prasības gan Latvijas iestādē, kurā paredzēts pilnvaru iesniegt, gan Latvijas Zvērinātu notāru padomē.

Ja ārvalstī sagatavotu dokumentu paredzēts izmantot Latvijā, papildus lūdzam pārliecināties par dokumenta īstuma apliecināšanas, kā arī tulkojuma valsts valodā nepieciešamību.