Ziņu aktualizēšana Fizisko personu reģistrā (dzīvesvieta, ģimenes stāvokļa izmaiņas, vārda/ uzvārda maiņa, dubultpilsonība, u.c.)

29.09.2023. 13:24

Saskaņā ar Fizisko personu reģistra likumu, persona, kurai ir Latvijas valstiskā piederība, pastāvīgi uzturas ārpus Latvijas, ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei savas dzīvesvietas adresi ārvalstīs, kā arī citas izmaiņas Fizisko personu reģistrā iekļautajās ziņās par sevi, saviem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, un par personām, kas atrodas tās aizbildnībā vai aizgādnībā, ja šīs izmaiņas izdarītas ārvalstu institūcijās. 

Ziņu aktualizēšana netiek veikta ar Latvijas vēstniecības starpniecību. Dokumenti jāiesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Ziņas ir iespējams reģistrēt, nosūtot dokumentus pa pastu vai elektroniski parakstītus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Lūdzam informāciju par dokumentu iesniegšanas kārtību skatīties šeit.

Ziņas sniedzamas 30 dienu laikā pēc Fizisko personu reģistrā iekļauto ziņu maiņas vai pēc tam, kad attiecīgās ziņas personai kļuvušas zināmas.

Ziņas Fizisko personu reģistrā tiek reģistrētas 30 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Ja ir mainījies Latvijas valstspiederīgā ģimenes stāvoklis (laulības noslēgšanas, laulības šķiršanas vai laulātā miršanas gadījumā) vai Apvienotajā Karalistē ir dzimis bērns, kurš netiek reģistrēts kā Latvijas pilsonis, un šis fakts ir reģistrēts Apvienotās Karalistes dzimtsarakstu iestādē, jāveic ziņu aktualizēšana Latvijas Fizisko personu reģistrā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē dokumentus var iesniegt šādos veidos:

 • nosūtot pa pastu uz adresi: Čiekurkalna 1.līnija 1, k-3, Rīga, LV-1026;
 • ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;
 • izmantojot oficiālo elektronisko e-adresi.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāiesniedz šādi dokumenti:

 1. iesniegums ziņu aktualizēšanai Fizisko personu reģistrā;
 2. personu apliecinoša dokumenta (pases vai eID kartes) kopija: paziņojumiem par noslēgto laulību – abu laulāto pasu/eID kopijas, šķiršanās vai laulātā nāves gadījumā – ziņu sniedzēja pases/eID kopija, bērna dzimšanas gadījumā – vecāku pasu/eID kopijas un bērna personu apliecinoša dokumenta, piemēram, Apvienotās Karalistes pilsoņa pases kopija, ja tāda ir;
 3. izmaiņu apliecinoša dokumenta kopija (laulības apliecība, tiesas spriedums par laulības šķiršanu, vai otra laulātā miršanas apliecība, bērna dzimšanas apliecība (pilnā forma, kur norādīti vecāku vārdi, uzvārdi)). 

Uz dokumenta kopijas jāuzraksta: KOPIJA PAREIZA, savs vārds, uzvārds, personas kods, datums un paraksts. Ja dokumentus nosūta elektroniski, tas jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

 1. ja laulātais/ laulātā nav Latvijas pilsonis/ pilsone, uzvārda rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru, nosūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Dokumentiem obligāti jāpievieno izdruka no elektroniskās sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru un iesniegumos uzvārds jānorāda latviešu valodā.

Ja laulības noslēgšanas vai šķiršanas rezultātā mainās Latvijas valstspiederīgā uzvārds, pases/ eID kartes maiņa ir OBLIGĀTA! Kad ziņas par jauno uzvārdu ir aktualizētas Fizisko personu reģistrā, aicinām rezervēt apmeklējumu pases/ eID kartes maiņai elektroniskajā pieraksta sistēmā https://pieraksts.mfa.gov.lv/lv/lielbritanija/index

 • Vārda, uzvārda maiņa

Ja persona ir mainījusi vārdu, uzvārdu, pamatojoties uz Deed Poll sertifikātuPilsonības un migrācijas lietu pārvaldē dokumentus var iesniegt šādos veidos:

 • nosūtot pa pastu uz adresi: Čiekurkalna 1.līnija 1, k-3, Rīga, LV-1026;
 • ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.’;
 • izmantojot oficiālo elektronisko e-adresi.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē jāiesniedz šādi dokumenti:

 1. iesniegums ziņu aktualizēšanai Fizisko personu reģistrā;
 2. personu apliecinoša dokumenta (pases vai eID kartes) kopija;
 3. Deed poll sertifikāta kopija.

Uz dokumenta kopijas jāuzraksta: KOPIJA PAREIZA, savs vārds, uzvārds, personas kods, datums un paraksts. Ja dokumentus nosūta elektroniski, tas jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Ja vārds, uzvārds nav rakstīts latviešu valodā, rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru, nosūtot e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Dokumentiem obligāti jāpievieno izdruka no elektroniskās sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru un iesniegumos uzvārds jānorāda latviešu valodā.