Edgars Rinkēvičs: Apvienotā Karaliste ir tuvs sabiedrotais Latvijai

20.10.2021. 12:59
Edgars Rinkēvičs: Apvienotā Karaliste ir tuvs sabiedrotais Latvijai

2021. gada 11. oktobrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Anglijas dienvidaustrumos Čīvningā  (Chevening) tikās ar jauno Apvienotās Karalistes ārlietu ministri Elizabeti Trasu (Elizabeth Truss). Puses pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, tostarp cīņu ar dezinformāciju un drošības politikas jautājumus un aktuālos starptautisko attiecību jautājumus. 

Tikšanās laikā E.Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Apvienotā Karaliste ir tuvs sabiedrotais Latvijai. “Latvija ir ieinteresēta meklēt arvien jaunus risinājumus, lai veidotu maksimāli ciešu sadarbību ar Apvienoto Karalisti, tostarp jomās, kas nav aptvertas ar nākotnes attiecību līgumiem,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Amatpersonas pārrunāja plānoto divpusējo deklarāciju, kas akcentēs Latvijas un Apvienotās Karalistes prioritārās sadarbības jomas un vienoto izpratni par galvenajiem globālajiem jautājumiem. Puses bija vienisprātis, ka šādas deklarācijas tapšana ir īpaši svarīga un simboliska gan Latvijas un Apvienotās Karalistes diplomātisko attiecību simtgades, gan mūsdienu izaicinājumu un pandēmijas kontekstā. “Esmu pārliecināts, ka mūs gaida ļoti aktīva un veiksmīga sadarbība. Ceru, ka šogad NATO ārlietu ministru sanāksmes ietvaros Rīgā būs labs mirklis parakstīt mūsu divpusējo sadarbības deklarāciju,” uzsvēra E.Rinkēvičs.

“Apvienotā Karaliste Latvijas preču eksportam ir ļoti nozīmīgs tirgus. Neskatoties uz apstākli, ka breksita pārejas perioda beigas mūsu uzņēmējiem ir radījušas papildus administratīvo slogu un izmaksas, tomēr Latvijas uzņēmēju interese par Apvienotās Karalistes tirgu ir saglabājusies. Mēs esam īpaši ieinteresēti veicināt sadarbību jauno tehnoloģiju jomā. Latvija ir piemērota vieta, kur bāzēties Apvienotās Karalistes uzņēmējiem, ja vēlas darboties Baltijas un Ziemeļaustrumeiropas tirgos,” akcentēja E.Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka cieša sadarbība ar Apvienoto Karalisti ir būtiska arī daudzpusējos formātos, īpaši ņemot vērā globālos izaicinājumus. Ministrs pauda atzinību par NB8+ Apvienotās Karalistes sadarbības formātu, ko ir svarīgi turpināt un stiprināt gan politiskā, gan ekspertu līmenī. E.Rinkēvičs izteica atzinību par Lielbritānijas interesi aktīvi piedalīties Trīs Jūru iniciatīvā.

Puses pārrunāja arī cīņu ar dezinformāciju. E.Rinkēvičs pauda gandarījumu par Latvijas ciešo sadarbību ar Apvienoto Karalisti mediju stiprināšanas un cīņas ar dezinformāciju jomā, kā arī pateicās par Apvienotās Karalistes sniegto atbalstu jaunizveidotajai Latvijas Televīzijas multimediju platformai mazākumtautībām. “Mēs esam gandarīti par ciešo sadarbību ar Apvienoto Karalisti, lai stiprinātu neatkarīgos medijus Austrumu kaimiņu reģionā, tostarp kopīgi vadot Austrumu partnerības mediju donoru koordinācijas grupu. Novērtējam Lielbritānijas interesi par Rīgā bāzētās Stokholmas ekonomikas augstskolas izvirzīto baltkrievu žurnālistu apmācību projektu,” pauda Latvijas ārlietu ministrs.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē
Adrese: 45 Nottingham Place, Londona, W1U 5LY
Apvienotā Karaliste
Telefons: +44 (0) 20 731 200 41
Fakss: 44 (0) 20 731 200 42
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr    icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā