Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni

05.05.2022. 16:49

Saskaņā ar Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likumu Latvijas vēstniecība Nīderlandē sniedz konsulāros pakalpojumus tikai personām, kuras Fizisko personu reģistrā kā savu dzīvesvietu norādījušas Nīderlandes Karalisti.

Ārvalstīs dzimis bērns ir atzīstams par Latvijas pilsoni, ja bērna dzimšanas brīdī viens vai abi vecāki ir Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi.

Lai reģistrētu Nīderlandē dzimušu bērnu par Latvijas pilsoni un saņemtu bērna personas kodu nepieciešami šādi dokumenti:

1. Iesniegums Latvijas pilsonībai bērnam līdz 15 gadu vecumam

Iesniegumā jānorāda bērna personvārds latviešu valodā un dzimšanas dati, tautība, dzīvesvieta (vēlams drukātiem burtiem) un kontaktinformācija (e-pasts, tālrunis, ja ir).

2. bērna dzimšanas apliecība uz starptautiskās formas (ar iekļautu tulkojumu angļu valodā), kas jāsaņem Nīderlandes pašvaldībā, kurā reģistrēta bērna dzimšana;

3. vecāka(-u) personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība).

Nepieciešamības gadījumā par bērna vārda un uzvārda pareizu atveidi latviešu valodā jākonsultējas ar Latviešu valodas aģentūru, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., vai izmantot Latviešu valodas aģentūras izveidoto lietotni Citvalodu personvārdu atveide latviešu valodā

Dokumentus bērna reģistrācijai pilsonībā iespējams iesniegt:

Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldē nosūtot dokumentus pa pastu uz Latviju vai e-pastā, parakstot ar drošu elektronisko parakstu. Vairāk informācijas šeit.

Ja bērna reģistrāciju Latvijas pilsonībā vēlaties veikt ar vēstniecības starpniecību, tad vēstniecībā ir jāierodas personīgi kopā ar bērnu, iepriekš piesakot apmeklējumu vēstniecības ELEKTRONISKAJĀ PIERAKSTU SISTĒMĀ.

Reģistrējot bērnu pilsonībā ar vēstniecības starpniecību, maksājama konsulārā nodeva 40 EUR.

Lēmumu par pilsonības un personas koda piešķiršanu izsūta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde uz Jūsu iesniegumā norādīto korespondences vai e-pasta adresi viena mēneša laikā pēc visu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas.

Tikai pēc personas koda saņemšanas bērnam ir iespējams pieteikt pases vai personas apliecības izgatavošanu.