Ziņu iekļaušana Fizisko personu reģistrā sakarā ar ģimenes stāvokļa izmaiņām (laulības reģistrācija/šķiršana)

12.05.2022. 13:14

Saskaņā ar Fizisko personu reģistra likumu, ja persona, kurai ir Latvijas valstiskā piederība, pastāvīgi uzturas ārpus Latvijas, tās pienākums ir paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei savas dzīvesvietas adresi ārvalstīs, kā arī citas izmaiņas Fizisko personu reģistrā iekļautajās ziņās par sevi, saviem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, un par personām, kas atrodas tās aizbildnībā vai aizgādnībā, ja šīs izmaiņas izdarītas ārvalstu institūcijās. Latvijas valstspiederīgie paziņo ziņas par savu laulības reģistrēšanu ārvalstīs (t.sk. uzvārda maiņu), laulības šķiršanu (t.sk. uzvārda maiņu), ārvalstīs dzimušu bērnu un dubultpilsonību.

Ziņas ir iespējams reģistrēt, nosūtot dokumentus pa pastu vai elektroniski parakstītus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Vairāk informācijas šeit.

Ja ziņu aktualizāciju Fizisko personu reģistrā vēlaties veikt ar vēstniecības starpniecību, tad vēstniecībā ir jāierodas personīgi un par pakalpojuma saņemšanu ar vēstniecības starpniecību maksājama konsulārā nodeva 40 EUR.

Par apmeklējuma laiku vēstniecībā iepriekš jāvienojas rakstot uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.