Atgriešanās apliecības saņemšana

14.11.2023. 17:31

Latvijas valstspiederīgie, kuri Zviedrijā uzturās īslaicīgi (līdz trīs mēnešiem) un kuru pase/eID karte ir zudusi vai nav derīga ceļošanai, var vērsties vēstniecībā pagaidu ceļošanas dokumenta - atgriešanās apliecības noformēšanai. Atgriešanās apliecība tiek izsniegta ar derīgumu līdz 30 dienām un dod iespēju vienu reizi šķersot robežu, lai atgrieztos Latvijā. 

Lai saņemtu atgriešanās apliecību, vēstniecībai jāiesniedz:

  • iesniegums,
  • personas rakstisks paskaidrojums par personu apliecinoša dokumenta nozaudēšanas apstākļiem,
  • Zviedrijas policijas izziņa par personu apliecinoša dokumenta nozaudēšanu vai nozagšanu,
  • 2 krāsainas ID formāta fotogrāfijas (izmērs 35 x 45 mm, der arī momentfoto),
  • jāsamaksā valsts nodeva 15 EUR. Maksājuma rekvizītu saņemšanai nepieciešams sazināties ar vēstniecību rakstot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dokumentus atgriešanās apliecības saņemšanai jānosūta vēstniecībai pa pastu uz adresi:

Lettlands ambassad

Box 19167

104 32 Stockholm

Atgriešanās apliecības sagatavošana aizņem līdz 5 darbadienām no visu dokumentu saņemšanas brīža. Dokumentu nepieciešams saņemt personīgi vēstniecībā. Par saņemšanas laiku jāvienojās, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni: +46 8 700 63 02 (darba dienās no plkst. 13.00 līdz 15.00). 

Ārpus vēstniecības darba laika, ārkārtas situācijas gadījumā iespējams sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurtālruni: +371 26337711 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atgriešanās apliecība ir ārkārtas dokuments, kas izsniedzams personai, kas īslaicīgi uzturas Zviedrijā, lai tā atgrieztos Latvijā. Latvijas valstspiederīgajam (arī bērniem), kuru rīcībā nav personu apliecinoša dokumenta vai tas kļuvis lietošanai nederīgs un kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Zviedrijā, vēstniecībā ceļošanai nepieciešams noformēt jaunu personu apliecinošu dokumentu (pasi un/vai personas apliecību).