Dzīvesvietas norādīšana ārvalstīs

27.09.2023. 15:15

Personām, kurām ir Latvijas valstiskā piederība un kuras uzturas ārpus Latvijas, ir pienākums paziņot  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī. To nosaka Fizisko personu reģistra likuma 14. pants.

Dzīvesvietu var paziņot:

· elektroniski portālā latvija.lv, reģistrējoties ar Latvijas internetbankas autentifikācijas līdzekļiem vai e-parakstu;

· klātienē vai nosūtot pa pastu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajai nodaļai.

Lai paziņotu par dzīvesvietas adresi ārvalstī, ir jāaizpilda noteikta parauga iesniegums

Ja ziņas par dzīvesvietas adresi ārvalstīs vēlaties paziņot ar vēstniecības starpniecību, nepieciešams samaksāt konsulāro nodevu 40 EUR apmērā. Maksājuma rekvizītu saņemšanai nepieciešams sazināties ar vēstniecību, rakstot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

*Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 22.06.2021. noteikumiem Nr.412 „Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā”.