Konsulārā informācija

29.09.2023. 16:47

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju, un tos, kuri šobrīd ir Krievijā, aicina pēc iespējas ātrāk izceļot. 

Informācija par Krievijas pilsoņu ieceļošanu Latvijā un vīzu pieteikumu pieņemšanu pieejama šeit.

Apmeklētāju pieņemšana Latvijas valstspiederīgo jautājumos (personu apliecinošu dokumentu noformēšana, izziņu sagatavošana, pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u.c.) pēc iepriekšēja pieraksta

Uzturēšanās atļauju pieteikumu pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta .

Dokumentus vīzu noformēšanai Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā Konsulārajā nodaļā var iesniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta .

Elektroniskais pieraksts uz nākamo periodu tiek atvērts katru otro pirmdienu līdz plkst.12:00.

Vīzu pieteikumu pieņemšana tuva radinieka bēru gadījumā notiek bez iepriekšēja pieraksta.

Informācija pa tālruni +7(495) 232 97 43 no plkst.10:00-12:00 ;e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saziņai ar vēstniecību aicinām neizmantot e-pasta platformas ar domēnu .ru, piemēram,mail.ru, yandex.ru, rambler.ru un citas, ņemot vērā , ka vairākas Krievijas interneta vietnes ir bloķētas un nav iespējams nosūtīt atbildes.

Vēstniecībā par pakalpojumiem var norēķināties tikai ar bankas maksājumu kartēm VISA; VISA Electron; VPAY; MasterCard; Maestro.  Ar Krievijas banku maksājumu kartēm norēķināties nav iespējams. Ar viedierīcēm (tālruņiem, pulksteņiem, aprocēm u.c.) veikt maksājumu nav atļauts.

Atjaunota starptautiskā autobusu satiksme starp Rīgu – Maskavu, Rīgu – Sanktpēterburgu un Rīgu – Kaļiņingradu. Informācija ir pieejama starptautisko autopārvadātāju mājaslapās. Vēršam uzmanību, ka joprojām ceļošana ir pieļaujama tikai neatliekamos gadījumos.

Informācija par valsts robežas šķērsošanu pieejama sazinoties  ar Latvijas  Valsts robežsardzi (tālr. +37167075616; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  ;  tālruņa nr.: +371 67913569, +371 67913568) un  Krievijas  robežsardzi (tālr. +74956267740) .

Informācija Ukrainas pilsoņiem (ukraiņu un krievu valodās) par Latvijas valsts robežas šķērsošanu/ieceļošanu Latvijā pieejama šeit.

 Noderīga informācija šeit