Konsulārā informācija

21.06.2022. 15:04

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju, un tos, kuri šobrīd ir Krievijā, aicina pēc iespējas ātrāk izceļot Papildu informācija pieejama šeit.

No 2022. gada 1. aprīļa ir atcelta prasība ieceļošanai Latvijā uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Sākot ar 27. februāri, ir slēgta Latvijas gaisa telpa Krievijā reģistrētu pārvadātāju gaisa kuģiem. Savu gaisa telpu Krievijā reģistrētiem pārvadātājiem un Krievijas pilsoņu gaisa kuģiem slēgusi Eiropas Savienība. Aicinām pasažierus, kuriem ir atcelti tuvākajā laikā plānotie lidojumi, sazināties ar savām aviokompānijām un izmantot citas pārvietošanās iespējas – autobusu satiksmi, personīgo autotransportu vai šķērsot robežu kājām. Vienlaikus Krievija šobrīd ir paziņojusi par aviosatiksmes pārtraukšanu ar 36 valstīm/valstu reģioniem (pilns saraksts pieejams šeit).

Latvijas Republikas vēstniecībā Krievijas Federācijā uz nenoteiktu laiku ir pārtraukta vīzu pieteikumu pieņemšana no Krievijas Federācijas pilsoņiem, izņemot humānos gadījumos.

Papildu informācija:

Informāciju par starptautisko autobusu satiksmi starp Rīgu – Maskavu, Rīgu – Sanktpēterburgu un Rīgu – Kaļiņingradu aicinām meklēt pasažieru autobusu pārvadātāju Ecolines un Luxexpress mājaslapās.

Informācija Ukrainas pilsoņiem (ukraiņu un krievu valodās) par Latvijas valsts robežas šķērsošanu/ieceļošanu Latvijā pieejama šeit.

Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama zvanot uz Valsts robežsardzes tālruņa nr.: +371 67913569, +371 67913568.

Jautājumu gadījumā pirms došanās ceļā aicinām sazināties ar Latvijas (tālr. +37167075616) un Krievijas (tālr. +74956267740) robežsardzi, lai robežas šķērsošanas brīdī nerastos šķēršļi tālākam ceļam.

Informācija par Latvijas valsts robežšķērsošanu ar personīgo autotransportu vai kājām pieejama šeit.

2022. gada 23. un 24.  jūnijā nenotiks apmeklētāju pieņemšana vēstniecības Konsulārajā nodaļā!

Apmeklētāju pieņemšana Latvijas valstspiederīgo jautājumos (personu apliecinošu dokumentu noformēšana, izziņu sagatavošana,pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u.c.) pēc iepriekšēja pieraksta.

Uzturēšanās atļauju pieteikumu pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta.
Vīzu pieteikumu iesniegšana vīzu centrā "Pony Express" pēc iepriekšēja pieraksta  pa tālruni +8 800 250 49 36. Latvijas vēstniecības Konsulārajā nodaļā tiek pieņemti  vīzu pieteikumi tikai humānu apsvērumu gadījumos.
Informācija pa tālruni +7 (495) 232 97 43  no 10.00 – 12.00 

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Saziņai ar vēstniecību aicinām neizmantot e-pasta platformas ar domēnu .ru, piemēram, mail.ru, yandex.ru, rambler.ru un citas, ņemot vērā, ka vairākas Krievijas interneta vietnes ir bloķētas un nav iespējams nosūtīt atbildes.

 

2022.gada 1. jūlijā tiek slēgta Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā Konsulārās nodaļas kanceleja Kaļiņingradā. Konsulāro palīdzību un pakalpojumus nodrošina vēstniecība.