Konsulārā informācija

23.09.2023. 13:01

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju, un tos, kuri šobrīd ir Krievijā, aicina pēc iespējas ātrāk izceļot. 

Informācija par Krievijas pilsoņu ieceļošanu Latvijā un vīzu pieteikumu pieņemšanu pieejama šeit.

Apmeklētāju pieņemšana Latvijas valstspiederīgo jautājumos (personu apliecinošu dokumentu noformēšana, izziņu sagatavošana,pilsonības jautājumi, dokumentu izprasīšana u.c.) pēc iepriekšēja pieraksta.

Uzturēšanās atļauju pieteikumu pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta.

Dokumentus vīzu noformēšanai Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā Konsulārajā nodaļā var iesniegt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. 

Elektroniskais pieraksts uz nākamo periodu tiek atvērts katru otro pirmdienu līdz pulksten 12.00.

Vīzu pieteikumu pieņemšana tuva radinieka bēru gadījumā notiek bez iepriekšēja pieraksta.

Informācija pa tālruni +7 (495) 232 97 43  no 10.00 – 12.00; 

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saziņai ar vēstniecību aicinām neizmantot e-pasta platformas ar domēnu .ru, piemēram, mail.ru, yandex.ru, rambler.ru un citas, ņemot vērā, ka vairākas Krievijas interneta vietnes ir bloķētas un nav iespējams nosūtīt atbildes.

Vēstniecībā par pakalpojumiem var norēķināties tikai ar bankas maksājumu kartēm VISA; VISA Electron; VPAY; MasterCard; Maestro. Ar Krievijas banku maksājumu kartēm norēķināties nav iespējams. Ar viedierīcēm (tālruņiem, pulksteņiem, aprocēm utt.) veikt maksājumus nav atļauts.

 Informāciju par starptautisko autobusu satiksmi starp Rīgu – Maskavu, Rīgu – Sanktpēterburgu un Rīgu – Kaļiņingradu aicinām meklēt pasažieru autobusu pārvadātāju Ecolines un Luxexpress mājaslapās.

Informācija Ukrainas pilsoņiem (ukraiņu un krievu valodās) par Latvijas valsts robežas šķērsošanu/ieceļošanu Latvijā pieejama šeit.

Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama zvanot uz Valsts robežsardzes tālruņa nr.: +371 67913569, +371 67913568.

Jautājumu gadījumā pirms došanās ceļā aicinām sazināties ar Latvijas (tālr. +37167075616; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) un Krievijas (tālr. +74956267740) robežsardzi, lai robežas šķērsošanas brīdī nerastos šķēršļi tālākam ceļam.

Informācija par Latvijas valsts robežšķērsošanu ar personīgo autotransportu vai kājām pieejama šeit.