Konsulārā informācija

23.05.2024. 10:47

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos neapmeklēt Krieviju, un tos, kuri šobrīd ir Krievijā, aicina pēc iespējas ātrāk izceļot. 

Latvijas valstspiederīgie, kuri pastāvīgi dzīvo Krievijā, var saņemt konsulāros pakalpojumus, ja Latvijas Republikas Fizisko personu reģistrā ir aktualizējuši ziņas par dzīvesvietas adresi Krievijas Federācijā.

  • Informācija par konsulārajiem pakalpojumiem pieejama šeit.
  • Informācija par uzturēšanās atļaujas noformēšanu pieejama šeit.
  • Informācija par ieceļošanu Latvijā, vīzu pieteikumu pieņemšanu un izskatīšanu pieejama šeit.

Apmeklētāju pieņemšana notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Konsulāro pakalpojumu saņemšanai var pieteikties šeit.

Jauni apmeklējuma laiki elektroniskajā pieraksta sistēmā tiek atvērti pirmdienās plkst. 9.00 uz vienu nedēļu  5 nedēļas uz priekšu. Ja pirmdiena ir noteikta kā Latvijas vai Krievijas oficiālā brīvdiena, pieraksts tiek atvērts nākamajā sekojošajā darba dienā.

Apmeklējumam jāpierakstās individuāli pieraksta sistēmā. Vēstniecība nesadarbojas ar ārpakalpojumu firmām pieraksta veikšanai. 

Vīzu pieteikumu pieņemšana tuva radinieka bēru apmeklējumam notiek bez iepriekšēja pieraksta. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar vēstniecības Konsulāro nodaļu pa tālruni vai e-pastu.

Konsultācijas darbdienās :

  •          pa tālruni +7(495) 232 97 43 (no 10.00 līdz 12.00)
  •          e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sazinoties e-pastā, lūdzu norādiet savu tālruņa numuru.

Aicinām neizmantot e-pasta platformas ar domēnu  .ru, piemēram, mail.ru, yandex.ru, rambler.ru un citas, ņemot vērā, ka vairākas Krievijas interneta vietnes ir bloķētas un nav iespējams nosūtīt atbildes.

Konsulārajā nodaļā par pakalpojumiem var norēķināties tikai ar bankas maksājumu kartēm VISA, VISA Electron, VPAY, MasterCard, MaestroNorēķināties ar Krievijas banku maksājumu kartēm nav iespējams.  Maksājumu veikšana ar viedierīcēm (tālruņiem, pulksteņiem, aprocēm u.c.) nav atļauta.

Informācija par robežas šķērsošanu pieejama Latvijas Republikas  Valsts robežsardzē (tālr. +371 67075616, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) un Krievijas Federācijas Federālā drošības dienesta robežu pārvaldē.

Informācija Ukrainas pilsoņiem (ukraiņu un krievu valodās) par Latvijas valsts robežas šķērsošanu un ieceļošanu Latvijā pieejama šeit.

Konsulārās nodaļas pieņemšanas telpās aizliegts ienest sakaru līdzekļus, datortehniku, audio un video aparatūru, kā arī priekšmetus, kas var apdraudēt apmeklētāju un vēstniecības darbinieku drošību un veselību.