Vēstniece Aiga Liepiņa reģionālā vizītē apmeklē Eindhovenas Tehnoloģiju parku un atklāj goda konsulātu Vērtā

07.10.2020. 10:57

2020. gada 5. oktobrī Latvijas vēstniece Nīderlandē Aiga Liepiņa reģionālā vizītē apmeklēja Brabantas provinci.

Brabantas provinces apmeklējuma laikā vēstniece iepazinās ar Eindhovenas Tehnoloģiju parku (High Tech Campus Eindhoven) un Brabantas Attīstības aģentūras sniegtajām iespējām sadarbības sekmēšanai moderno tehnoloģiju jomā. Vizītes ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Brabantas Attīstības aģentūru un Latvijas goda konsulu Brabantas un Limburgas provincēs Emīlu Brušinski (Emile Bruschinski) tika organizēts biznesa seminārs. Atklājot semināru, vēstniece uzsvēra Latvijas ieinteresētību atrast jaunas sadarbības iespējas ar Nīderlandi inovāciju un tehnoloģiju jomās. Nīderlandes kompānijas Smart Photonics vadītājs Johans Fīnstra (Johan Feenstra) iepazīstināja ar darbu pie dažādiem inovatīviem risinājumiem fotonikas jomā medicīnas, auto rūpniecības un citu nozaru nepieciešamībām. Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta direktora vietnieks inovāciju jautājumos Andris Anspoks sniedza ieskatu Latvijas uzņēmumu piedāvātajās tehnoloģijās viedo materiālu jomā, t. sk. 3D vizualizācija biomedicīnā, OLED, LCD, kvantu u.c. Semināra gaitā tika secināts, ka ir vairākas konkrētas jomas, kurās ekspertīze ir līdzīga gan Latvijas uzņēmumiem, gan Smart Photonics, kas varētu kalpot par pamatu sadarbības izveidošanai.

Vizītes noslēgumā vēstniece Aiga Liepiņa viesojās Limburgas provinces pilsētā Vērtā, kur oficiāli tika atklāts Latvijas goda konsulāts Limburgas un Brabantas provincēs. Goda konsulāts pilda savas funkcijas jau kopš 2020. gada marta, tomēr Covid-19 pandēmijas radīto ierobežojumu dēļ oficiālā atklāšana tika atlikta uz vēlāku laiku. Vēstniece izteica pateicību goda konsulam Emīlam Brušinskim par līdzšinējo aktīvo darbu, sniedzot atbalstu Latvijas vēstniecībai un LIAA pārstāvniecībai, veicinot Latvijas un Nīderlandes sadarbību. Tikšanās laikā tika pārrunāti vairāki jauni sadarbības projekti, arī vēstnieces vizīte Māstrihtā tuvākā nākotnē.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Nīderlandē
Adrese: Koninginnegracht 27, 2514 AB, 's-Gravenhage, The Netherlands
Telefons: +31 70 306 5000
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr  icon facebook  icon flickr 

 baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā