Biežāk uzdotie jautājumi

27.03.2019. 09:35

1. Kur ir pieejama informācija par muitas noteikumiem Norvēģijā?

Informācija par muitas noteikumiem Norvēģijā pieejama šeit.


 2. Kāda ir Latvijā reģistrēta transportlīdzekļa izmantošanas kārtība Norvēģijā?

Oslo piedāvā samazinātu maksu videi draudzīgiem auto.

Lūdzam pievērst uzmanību Norvēģijas Publisko ceļu administrācijas izplatītajai informācijai par savas automašīnas reģistrēšanu pirms iebraukšanas Oslo - www.autopass.no/ed 

Ja Jūs plānojat Norvēģijā uzturēties ilgāku laiku, kā arī izmantot savu Latvijā reģistrēto auto, lūdzu, pievērsiet uzmanību Norvēģijas Muitas noteikumiem.


 3. Kādi dokumenti nepieciešami, ceļojot ar mājdzīvnieku uz un no Norvēģijas?

Pārliecinieties, vai mājdzīvnieka pasē ir nepieciešamās atzīmes par veiktajām vakcinācijām saskaņā ar attiecīgās ārvalsts prasībām. Informācija par mājdzīvnieku ievešanas noteikumiem Norvēģijā atrodama šeit. Atbildīgā institūcija par mājdzīvnieku ievešanu Latvijā ir Pārtikas un Veterinārais dienests, informācija angļu valodā pieejama šeit.


4. Kas segs izdevumus par ārvalstīs sniegto medicīnisko palīdzību, ja ceļojumam nebūs iegādāta veselības apdrošināšana?

Ja ceļotājs nebūs noformējis EVAK un / vai nebūs iegādājies ceļojuma apdrošināšanas polisi, visi izdevumi, kas saistīti ar medicīniskās palīdzības saņemšanu ārvalstīs (ārstēšana, personas transportēšana, personas mirstīgo atlieku transportēšana nāves gadījumā), jāsedz ceļotājam pašam vai viņa tuviniekiem.


5. Ko darīt, ja ārzemēs pazudis tuvinieks?

Ja ir pamatotas aizdomas par personas bezvēsts prombūtni ārvalstīs, tuviniekiem jāvēršas Latvijas Valsts policijā. Ar personu meklēšanu nodarbojas arī Latvijas Sarkanais Krusts. 


 6. Vai bērnam var būt divas pilsonības? 

Latvijas pilsoņu bērniem dubultā pilsonība ir iespējama ar jebkuru valsti. Proti, ja bērna dzimšanas brīdī viens no vecākiem ir Latvijas pilsonis, bērns ir atzīstams par Latvijas pilsoni, neskatoties uz to, ka viņam jau ir citas valsts pilsonība.

Latvijas pilsonis, kuram līdz pilngadības sasniegšanai ir izveidojusies dubultā pilsonība ar valsti, kas nav atļauto valstu sarakstā, pēc pilngadības sasniegšanas līdz 25 gadu vecumam būs jāizdara izvēle, kuras valsts pilsonību saglabāt. Šis pienākums neattiecas uz Latvijas pilsoni, kuram Latvijas pilsonība reģistrēta kā trimdinieku pēctecim vai arī dubultā pilsonība izveidojusies ar atļauto valsti.


7. Kur jāvēršas, lai Latvijas iedzīvotājs saņemtu ārvalstīs izdotu dokumentu?

Lai saņemtu dokumentu, kas izdots ārvalstīs, jāvēršas attiecīgās ārvalsts diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā Latvijā. Vairākas valstis, piemēram, ASV un Apvienotā Karaliste, piedāvā iespēju pieprasīt dokumentu elektroniski. Tuvāku informāciju iespējams saņemt, vēršoties attiecīgās valsts pārstāvniecībā.