Izziņas

15.01.2024. 17:42

Izziņas

Latvijas vēstniecībā Zviedrijā Latvijas valstspiederīgie, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Zviedrijā un Latvijas Fizisko personu reģistrā ir norādīta dzīvesvietas adrese Zviedrijā, var izprasīt izziņas par datiem no Fizisko personu reģistra, CSDD datu bāzes, no Sodu reģistra, kā arī saņemt daudzvalodu standarta veidlapas. Persona ir tiesīga izprasīt izziņu par sevi, savu nepilngadīgo bērnu vai mirušu radinieku, kā arī par personu, kura atrodas tās aizgādībā vai aizbildnībā. 

Iesniegumu par izziņu saņemšanu nepieciešams nosūtīt vēstniecībai pa pastu vai ar drošu elektronisko parakstu - uz vēstniecības e-pasta adresi.

Izziņu saņemšana notiek personīgi vēstniecībā vai pa pastu - ierakstītā sūtījumā, veicot pasta izdevumu apmaksu.

Izziņu saņemšana ir maksas pakalpojums. Papildu informācija, zvanot uz konsulāro tālruni: +46 8 700 63 02 (darba dienās no plkst. 13.00 līdz 15.00) vai rakstot: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Izziņas iespējams pieprasīt un saņemt arī nepastarpināti no atbildīgajām iestādēm Latvijā:

Daudzvalodu standarta veidlapas

Daudzvalodu standarta veidlapas visā Eiropas Savienības teritorijā tiek ieviestas kopš 2019. gada 16. februāra un to ieviešanas mērķis ir vienkāršot vienā dalībvalstī izdotu publisku dokumentu uzrādīšanu citās dalībvalstīs, novēršot nepieciešamību pēc dokumentu tulkošanas.

Daudzvalodu veidlapa tiek pievienota dalībvalsts iestādes izdotam publiskam dokumentam un tai nav juridiska spēka, kā arī tā nav lietojama atsevišķi bez publiskā dokumenta, uz kuru tā attiecas.

Daudzvalodu veidlapu Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās var izsniegt šādiem Latvijas iestāžu izdotiem dokumentiem:

1.     Dzimšanas, laulības, miršanas apliecībai;

2.     Konkrētās pārstāvniecības izsniegtai izziņai no Fizisko personu reģistra par ģimenes stāvokli, par laulības faktu, par dzīvesvietu;

3.     Konkrētās pārstāvniecības izsniegtam apliecinājumam, ka persona ir dzīva;

4.     Konkrētās pārstāvniecības izsniegtai izziņai no Sodu reģistra.

Par katru izsniegtu daudzvalodu standarta veidlapu pārstāvniecībā tiek iekasēta konsulārā atlīdzība – 40 EUR. 

Daudzvalodu veidlapu saņemšanai ar vēstniecības Zviedrijā starpniecību nepieciešams sazināties, zvanot uz konsulāro tālruni: +46 8 700 63 02 (darba dienās no plkst. 13.00 līdz 15.00) vai rakstot: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu izziņā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar  Ministru Kabineta 17.08.2021. noteikumiem Nr. 563 “Fizisko personu reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība” , Ministru Kabineta 30.04.2019. noteikumiem Nr.185 “Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra noteikumi” un Ministru Kabineta 23.09.2014 noteikumiem Nr.563 “Noteikumi par ziņu sniegšanu un saņemšanu no Sodu reģistra, valsts nodevas apmēru un izziņas noformēšanas prasībām”.