Oslo notiek Baltijas kino dienas

19.10.2020. 15:26
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šī gada 16.-18.oktobrī kinoteātrī Cinemateket  Oslo, Norvēģijā notika 17. Baltijas valstu kino dienas, kuras organizēja Norvēģijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kino entuziasti un Baltijas valstu vēstniecības Oslo. Šogad rotācijas kārtībā īpaša uzmanība tika veltīta Latvijas kinomākslai. Filmu dienu atklāšanā tika izrādīta režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas režisētā filma “Mans mīļākais karš”. Atklāšanā piedalījās arī pati režisore un filmas producents Tronds Jakobsens (Trond Jacobsen), kuri iepazīstināja ar filmas tapšanas gaitu un atbildēja uz skatītāju jautājumiem. Paralēli notika arī meistarklase par minētās filmas veidošanu, kā arī grāmatu prezentācijas.

Filmu dienu programmā bija iekļautas latviešu filmas “Dvēseļu putenis” (rež. Dzintars Dreibergs), “Jelgava 94” (rež. Jānis Ābele”), “Spiegs, kurš mans tēvs” (rež. Gints Grūbe), kā arī īsfilmas “Melleņu gari” (rež. Astra Zoldnere), “Mans mīļais Don” (rež. Pauls Dombrovskis) un “Lelles” (rež. Ieva Norvele). Filmu dienas piesaistīja plašu publikas uzmanību, vairākkārt piepildot kinoteātra zāles līdz maksimāli pieļaujamam apmeklētāju skaitam. Lai mazinātu COVID-19 ietekmi uz filmu dienu norisi, pirmo reizi pasākuma vēsturē, Baltijas filmu dienu mājaslapā tika nodrošināta iespēja skatīties filmas attālināti.

Latviešu filmas kino festivālā tika demonstrētas ar Latvijas vēstniecības Norvēģijā atbalstu, un bija viens no vēstniecības īstenotajiem Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas projektiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā 

Bygdøy Allé 76, PO Box 4027 AMB
0244 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā