Vēstnieks Mārtiņš Klīve iesniedz akreditācijas vēstuli Norvēģijas karalim

24.09.2021. 13:43
Vēstnieks Mārtiņš Klīve iesniedz akreditācijas vēstuli Norvēģijas karalim

2021. gada 23. septembrī Oslo, Norvēģijā, notika Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Norvēģijas Karalistē Mārtiņa Klīves akreditācija. Svinīgā ceremonijā Karaliskajā pilī vēstnieks iesniedza akreditācijas vēstuli Norvēģijas karalim Haraldam V.  

Sarunā ar Viņa Majestāti vēstnieks atzīmēja Latvijas un Norvēģijas labās divpusējās attiecības, aktīvo ekonomisko un reģionālo sadarbību, kā arī ciešo partnerību NATO. “Turpināšu attīstīt divpusējās attiecības un stiprināt sadarbību drošības jomā kā NATO sabiedrotajiem,” uzsvēra vēstnieks, “kā arī īpašu nozīmi veltīšu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbībai, kas ir būtiska, risinot reģionam nozīmīgus izaicinājumus, kā piemēram, klimata izmaiņas.”

Karalis Haralds V atcerējās viņa un karalienes Sonjas valsts vizīti Latvijā 1998. gada 2.-3. septembrī, kurā karaļpāris ieradās ar karalisko jahtu Norge. Viņa Majestāte Haralds V ir Norvēģijas karalis kopš 1991. gada un pirmais un vienīgais Norvēģijas karalis, kurš apmeklējis Latviju.

Vēstnieks Mārtiņš Klīve amatā nomaina Judīti Dobeli, kura vēstnieces pienākumus Norvēģijā pildīja kopš 2017. gada.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Norvēģijā 

Bygdøy Allé 76, PO Box 4027 AMB
0244 Oslo, Norvēģija
Tālrunis: +47 22 542 280
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā