
Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē notiek tikšanās jaunajiem uzņēmējiem un studentiem

21. augustā Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē uzņēma apmācības programmas studentiem un jaunajiem uzņēmējiem “Uzņēmējdarbības nometne Kembridžā 2025” rīkotājus, lektorus, mentorus un programmas dalībniekus.
Vēstnieks Atis Lots apsveica dalībniekus un mentorus ar sekmīgu programmas norisi, ņemot vērā tās pirmsākumus 2016. gadā, kā arī pateicās programmas organizatoriem: CONNECT Latvija, Biznesa vadības koledža, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Ekonomikas augstskola, Latvijas Universitāte, Anglia Ruskin University, Cambridge Worldwide Associates.
Vēstnieks savā uzrunā atzīmēja ciešo sadarbību starp Latviju un Apvienoto Karalisti, īpaši tādās būtiskās nozarēs kā aizsardzība, tirdzniecība, izglītība, zinātne un inovācijas. Vēstniecība atbalsta divpusējās sadarbības veicināšanu starp studentiem, pētniekiem, uzņēmējiem. Vēstnieks uzsvēra izglītības nozīmību ne tikai personības izaugsmē, bet arī ekonomiskās labklājības veicināšanā. Būtiski, ka Latvijas studenti gūst vērtīgu pieredzi ne tika Latvijā, bet arī ārvalstis, tai skaitā Apvienotajā Karalistē - Kembridžā un citās AK universitātēs. Vēstnieks atzīmēja, ka Latvijas biznesa un jaunuzņēmumu ekosistēma ir dinamiska un attīstās. Latvija ir jaunuzņēmumiem draudzīga valsts ar dažādiem valdības atbalsta pasākumiem, piemēram, jaunuzņēmumu vīzām ārvalstu dibinātājiem, nodokļu atvieglojumiem un jaunuzņēmumiem draudzīgu akciju opciju politiku. Pašlaik Latvijā darbojas vairāk nekā 500 jaunuzņēmumu (2024. gada dati), gandrīz ceturto daļu no tiem dibinājuši ārzemnieki.
Pasākuma laikā ar savu pieredzi dalījās arī uzņēmēji - AK finanšu tehnoloģiju uzņēmums GoCardless, kas izvēlējās Rīgu par savu lielāko biznesa centru, un "All Things Decor" un "Gonk World UK" īpašniece un dibinātāja, uzņēmēja Dace Gaile. Runātāji iedrošināja studentus un jaunos uzņēmējus nebaidīties rīkoties, lai īstenotu savas biznesa idejas, nepadoties un aktīvi komunicēt.
Arī nometnes dalībnieki dalījās ar savām inovatīvajām idejām un līdzšinējo iegūto pieredzi tādās nozarēs kā: koučings, ilgtspējīga mode, risinājumi sporta un aktīva dzīvesveida nozarē, biotehnoloģija, pārtikas un viedās tehnoloģijas, biomedicīna, dārzkopība un radošās nozares.
Informācija par programmu: programmā aicināti piedalīties studenti un jaunie uzņēmēji, kas ir motivēti uzsākt uzņēmējdarbību. Programmas pirmajā kārtā, kas notiek Latvijā, dalībnieki attīsta savas biznesa idejas un noslēgumā prezentē tās žūrijai, lai pretendētu uz iespēju piedalīties programmas otrajā kārtā Kembridžā. Programmu rīko biedrība “CONNECT Latvija” un programmas partneri ir “Anglia Ruskin University”, “Cambridge Worldwide Associates”, Biznesa vadības koledža, Rīgas Ekonomikas augstskola – Stockholm School of Economics in Riga, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte. Vairāk: https://www.connectlatvia.lv/cvc/