Apvienotajā Karalistē dzimušu bērnu reģistrācija par Latvijas pilsoni

12.01.2024. 14:46

Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā noteiktajā kārtībā Latvijas pilsoņiem jāsniedz ziņas Fizisko personu reģistrā par bērna piedzimšanu ārvalstīs 30 dienu laikā.

Arvalstis dzimusa berna registracija LV pilsoniba

Video apmācība par to, kā reģistrēt ārvalstīs dzimušu bērnu Latvijas pilsonībā

Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni

No 2021. gada 15. oktobra bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni netiek veikta ar Latvijas vēstniecības starpniecību. Dokumenti jāiesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē dokumentus iesniedz vienā no sekojošiem veidiem:

  • izmantojot oficiālo elektronisko e-adresi vai
  • ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai
  • nosūtot pa pastu uz adresi: Čiekurkalna 1. līnija 1, k-3, Rīga, LV-1026.

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni vienam no vecākiem (Latvijas valstspiederīgajam) Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei jāiesniedz šādi dokumenti:

  • iesniegums;
  • abu vecāku pasu vai eID karšu kopijas;
  • bērna pilnās dzimšanas apliecības kopija ar vecāku vārdiem un uzvārdiem (Certified Copy of an Entry - Anglijā vai Extract of an Entry in a Register of Birth - Skotijā). Uz dzimšanas apliecības kopijas jāuzraksta: KOPIJA PAREIZA, savs vārds, uzvārds, personas kods, datums un paraksts. Ja dokumentus nosūta elektroniski, tas jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.
  • bērna Apvienotās Karalistes vai citas valsts pilsonību apliecinoša dokumenta kopija (pase), ja tāda ir;
  • atzinums no Latviešu valodas aģentūras (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) par bērna vārda vai uzvārda atveidi latviešu valodā, ja viņa vārds, uzvārds dzimšanas apliecībā nav rakstīts latviešu valodā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde lēmumu par reģistrāciju pilsonībā nosūta bērna vecākiem uz iesniegumā norādīto e-pastu. Lēmums tiek pieņemts 1 (viena) mēneša laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas dienas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 24.09.2013. noteikumiem Nr. 974 „Kārtība, kādā personu reģistrē par Latvijas pilsoni”.

Pēc personas koda saņemšanas bērnam var pieteikt Latvijas pilsoņa pasi vai eID karti.

Vēršam uzmanību, ka bērni, kuri dzimuši Apvienotajā Karalistē vecākiem, kuriem ir piešķirts pagaidu iedzīvotāja (pre-settled) statuss, ir jāpiereģistrē ES pastāvīgā iedzīvotāja shēmā trīs mēnešu laikā pēc bērna dzimšanas.

Lai pārliecinātos, vai bērni, kuri dzimuši Apvienotajā Karalistē vecākiem, kuriem ir pastāvīgā iedzīvotāja (settled) statuss, var kvalificēties Apvienotās Karalistes pilsonības iegūšanai, aicinām iepazīties ar informāciju Apvienotās Karalistes valdības mājaslapā.

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 24.09.2013. noteikumiem Nr. 974 „Kārtība, kādā personu reģistrē par Latvijas pilsoni”.