Parlamentārā sekretāre Dace Melbārde Rokkrīkas kapos piemin Lāčplēša Kara ordeņa saņēmējus un diplomātus
2024. gada 11. novembrī, Lāčplēša dienā, atzīmējot 105.gadadienu kopš Latvijas Bruņoto spēku 1919.gada uzvaras pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju Latvijas Neatkarības karā, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Dace Melbārde kopā ar Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Amerikas Savienotajās Valstīs Elitu Kuzmu, Latvijas Aizsardzības atašeju ASV ģenerālmajoru Ivo Mogiļniju, Latvijas vēstniecības ASV diplomātiem un organizāciju “Daugavas Vanagi” pieminēja Lāčplēša Kara ordeņa saņēmējus un diplomātus viņu pēdējā atdusas vietā Rokkrīkas kapsētā.
Parlamentārā sekretāre Dace Melbārde atzīmēja, cik svarīgi ir atcerēties tos cilvēkus, kuri Padomju Savienības okupācijas laikā visu savu dzīvi veltīja Latvijas neatkarības saglabāšanai. “Viņu dzīves mērķis bija brīva un neatkarīga Latvijas valsts,” atgādināja parlamentārā sekretāre.
“Draudi par brīvu valstu neatkarības atņemšanu pastāvēs vienmēr, taču šobrīd to izjūtam īpaši tuvu, kad ukraiņi ik dienas aktīvi cīnās par savu un arī mūsu likteni. Mēs varam būt lepni ne tikai par viņu drosmi un pašaizliedzību, aizsargājot Eiropu no agresora, bet mēs ar vēl lielāku lepnumu varam lūkoties uz saviem priekštečiem, kuru dzīves un arī dzīvības tika atdotas par brīvas un neatkarīgas Latvijas ideju. Mēs varam būt lepni par tiesībām brīvi paust savu viedokli, par tiesībām brīvi izvēlēties savu likteni, par iespējām nepakļauties ārējam spiedienam,” savā runā atgādināja parlamentārā sekretāre.
Ģenerālmajors Ivo Mogiļnijs norādīja, ka “mūsu pienākums ir godināt un pieminēt Lāčplēša Kara ordeņa saņēmēju drosmi un varonību”, atgādinot par karavīru upurēšanos Latvijas brīvībai un neatkarībai. Ģenerālmajors norādīja, ka “karavīram nav svarīgākas misijas kā aizstāvēt savas valsts brīvību un drošību”.
Informācijai:
Rokkrīkas kapsēta Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā, ir pēdējā atdusas vieta diplomātiem un valstsvīriem Anatonam Dinbergam un Jūlijam Feldmanim, un Lāčplēša Kara ordeņa saņēmējiem: Artūram Baumhammeram, Albertam Bullem, Robertam Preisam- Straumem, Jūlijam Pinnim, Pēterim Vanderam.