Diaspora

20.09.2022. 15:00

PRAKSE LATVIJAS VĒSTNIECĪBĀ ASV

46357992051 d857c177f2 c

Latvijas Republikas vēstniecība Amerikas Savienotajās Valstīs (Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā) aicina iegūt prakses pieredzi bakalaura un maģistra studiju programmu studentiem, kā arī tiem, kas nesen beiguši studijas un vēlas iegūt praktisku pieredzi un zināšanas. Praksi iespējams arī organizēt kā studiju programmā noteikto praksi, kā arī pēc savas brīvprātīgas iniciatīvas. Pieteikties var pretendenti, kuri uzturas ASV vai arī gatavojas turp doties.

Prakse Latvijas vēstniecībā ASV Jums dos iespēju:

·         iepazīt Latvijas diplomātiskā un konsulārā dienesta darbību;

·         tuvāk iepazīt Latvijas – ASV divpusējo attiecību dienaskārtību, kā arī Latvijas un ASV ārpolitiskās aktualitātes;

·         attīstīt pētnieciskās un analītiskās iemaņas;

·         gūt tuvāku priekšstatu par Latvijas politiskajām un ekonomiskajām interesēm, darbu ar diasporu;

·         gūt praktiskas iemaņas informācijas apstrādē, protokolārajās funkcijās, darbā ar sociālajiem tīkliem, un publiskajā diplomātijā;

·         sniegt praktisku atbalstu vēstniecības ikdienas darbību nodrošināšanā un pasākumu rīkošanā.

Prakses nosacījumi:

Ieteicamais prakses ilgums ir 3-6 mēneši20-40 darba stundas nedēļā. Prakse ir bez atalgojuma un sociālajām garantijām. Praktikanta atbildībā ir uzņemties dzīvošanas, ceļa, transporta, mājvietas, apdrošināšanas un citas personīgās izmaksas. Noslēdzot praksi vēstniecība nepiedāvā pastāvīgas darba attiecības. Praktikantiem nepieciešams legāls uzturēšanās pamats ASV – ASV pilsonība vai uzturēšanas atļauja, ja kandidāts jau uzturas ASV. Ja kandidāts grasās ieceļot no Latvijas, tad Latvijas vēstniecība ASV sniegs konsultāciju ASV vīzas saņemšanai, kas nodrošinās legālu uzturēšanās pamatu prakses periodā.

Priekšroka tiks dota prakses kandidātiem ar latviešu valodas zināšanām. Kandidātam nepieciešamas labas angļu valodas zināšanas. Kandidātiem jābūt koleģiāliem un spējīgiem strādāt komandā, motivētiem, apveltītiem ar iniciatīvu, spējīgiem strādāt neatkarīgi un ierobežotos termiņos, kā arī efektīvi veltīt laiku vairākiem darbiem vienlaikus.

Pieteikšanās:

Praksei var pieteikties jebkurā laikā rēķinoties, ka iespējamais ātrākais prakses uzsākšanas laiks ir 3 mēneši no brīža, kad vēstniecība pieņem lēmumu par aicināšanu praksē.

Pieteikšanās veicama nosūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. sekojošus dokumentus ar norādi “Prakses pieteikums”:

·         CV vai résumé (latviešu valodā);

·         motivācijas vēstule (latviešu valodā, 1 lp);

·         pieteikuma anketa (Word dokuments);

·         rekomendācijas vēstule.

Pēc pieteikuma saņemšanas un izskatīšanas atlasītie kandidāti tiks aicināti uz interviju (klātienē vai video-konferences veidā).

Tālrunis informācijai: +1 202-328-2840

 

REMIGRĀCIJA

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par darba un dzīves iespējām Latvijā. Koordinatori sniedz informāciju par:

  • pašvaldību pakalpojumiem, īpaši par ģimenēm ar bērniem, piemēram, bērnudārzu un skolu pieejamību un atbalstu tam;
  • dzīves vietu – pieejamo privāto un pašvaldības dzīvojamo fondu, ko var piedāvāt potenciālajiem remigrantiem (atbilstoši to specifikai);
  • uzņēmējdarbības iespējām un darba iespējām.

Par ģimenēm pieejamiem pašvaldību atbalsta pakalpojumiem iespējams uzzināt interneta vietnē  www.paps.lv.

remigracija info VARAM

DIASPORAS ORGANIZĀCIJAS ASV:

Amerikas Latviešu Apvienība

Pasaules Brīvo Latviešu Apvienība

Amerikas Latviešu Jaunatnes Apvienība

Latviešu skolas ASV

DIASPORAS CENTRI ASV:

Džordžijas pavalsts: Atlantas latviešu apvienība

Floridas pavalsts: Latviešu luterāņu baznīca Dienvidfloridā

Ilinoisas pavalsts:  Čikāgas latviešu biedrība

Indianas pavalsts: Indianapoles latviešu sabiedrība

Kalifornijas pavalsts:  Organizācijas un notikumi Ziemeļkalifornijā; Ziemeļkalifornijas latviešu biedrība; Dienvidkalifornijas latviešu biedrība (biļetens)

Kolorado pavalsts: Latviešu kultūras centrs Kolorado

Masačūsetsas pavalsts: Bostonas latvieši

Mičiganas pavalsts: Latviešu centrs „Garezers“; Kalamazū latviešu biedrība

Minesotas pavalsts: Latviešu organizāciju apvienība Minesotā

Ņujorkas pavalsts: Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze (Jonkeri)Latviešu draudzes Salas Baznīca (Longailenda)

Ņūdžersijas pavalsts: Latviešu centrs „Priedaine“

Ohaio pavalsts: Klīvlandes apvienotā latviešu draudzeKlīvlandes Latviešu biedrības mājaslapa

Pensilvānijas pavalsts: Filadelfijas Brīvo latvju biedrība

Vašingtona, Kolumbijas apgabals (Merilenda, Virdžīnija): Vašingtonas Latviešu ev. Lut. draudzes nams

Vašingtonas pavalsts: Sīetlas latviešu centrs

VASARAS VIDUSSKOLAS UN NOMETNES ASV:

Ņujorkas draudzes nometne Katskilu kalnosLatviešu centrs „Garezers”Rietumkrasta vasaras vidusskola „Kursa”3x3 nometnes

CITAS NODERĪGAS LAPAS TAUTIEŠIEM ASV: Latvians OnlineLatvieši AmerikāLAIKS - Latviešu laikraksts ASV

 

INFORMĀCIJA PAR EKSKURSIJĀM UZ BALTO NAMU:

Informējam, ka Latvijas Republikas vēstniecība ASV nenodrošina Latvijas valstspiederīgo privāto ekskursiju organizēšanu uz Balto namu.

Baltā nama oficiālajā interneta lapā ir informācija, ka personas, kuras nav ASV pilsoņi, aicinātas vērsties pie savu valstu vēstniecībām, lai saņemtu atbalstu iespējai doties ekskursijā uz Balto namu.

Tāpat ASV Valsts departaments ir informējis ārvalstu vēstniecības Vašingtonā par prasībām, kādas ir jāievēro organizējot šādas vizītes. Prasībās, bez izņēmumiem, noteikts, ka Baltā nama apmeklējums iespējams tikai ar vēstniecības vadītāja vai viņa vietnieka personisku klātbūtni. Grupas kopējais lielums ierobežots līdz piecām personām. Personīga informācija par katru iespējamo apmeklētāju jāiesniedz ne agrāk kā trīs nedēļas un ne vēlāk kā astoņas dienas pirms vēlamā vizītes datuma. ASV Valsts departamenta un Baltā nama noteiktā kārtība negarantē apmeklējumu izvēlētā datumā un to, ka apmeklējums vispār iespējams.

Diemžēl Latvijas Republikas vēstniecība ASV, līdzīgi kā vairākums citu valstu vēstniecības Vašingtonā, nevar nodrošināt ASV Valsts departamenta un Baltā nama pieprasīto atbalstu ekskursiju organizēšanai uz Balto namu.

Par Balto namu var vairāk uzzināt bez maksas apmeklējot Baltā nama Apmeklētāju centru (The White House Visitor Center), kas atrodas 1450 Pennsylvania Ave, NW.

Tāpat darām zināmu, ka vairākums valsts muzeju Vašingtonā pieejami bez maksas. Vēl bez maksas iespējams apmeklēt arī ASV Kapitolija ēku, Kongresa bibliotēkas ēku, ASV Augstākās tiesas ēku un citas vietas.