Informācija par pārvietojamo pasu darbstaciju

19.06.2024. 20:50

TEHNISKU IEMESLU DĒĻ UZ NENOTEIKTU LAIKU IR PĀRTRAUKTI MOBILO PASU DARBSTACIJU IZBRAUKUMI 

Kādi dokumenti jāiesniedz vēstniecībai?

1) aizpildīti IESNIEGUMI

iesniegums pases un/vai eID kartes pieprasīšanai;

aizpildīta anketa par e-sertifikātu aktivizēšanu;

iesniegums, lai informētu par dzīvesvietu ASV, ja Fizisko personu reģistrā tā jau nav norādīta;

iesniegums, lai informētu par dubultpilsonību un Fizisko personu reģistrā nav norādīta informācija par iegūto ASV pilsonību.

2) Latvijas pases un personas apliecības kopiju (eID), ja tādas ir pieejamas;

3) ja pasi pieprasa pirmo reizi, tad jānosūta lēmums par Latvijas pilsonības piešķiršanu;

4) dokumenta, kas apliecina pastāvīgu uzturēšanos ASV, kopija (ASV pase, ASV vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja, I-94 vai I-20 formas, vai cita dokumenta kopija);

5) bērnam līdz 15 gadu vecumam pasi vai personas apliecību var pieprasīt tas bērna vecāks, kurš ir Latvijas pilsonis, vai arī vecāks, kurš ir citas valsts pilsonis, uzrādot otra vecāka notariāli apliecinātu (un arī ar Apostille apliecinātu) piekrišanu bērna dokumentu iesniegšanai un saņemšanai; no 15 gadu vecuma persona pati var pieteikties pases saņemšanai.

Iepriekšminētie dokumenti jāsūta uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot savu kontaktinformāciju (telefonu, e-pastu).

Minēto dokumentu oriģināli OBLIGĀTI jāuzrāda, ierodoties pārvietojamā pasu darbstacijā, kā arī jāsamaksā valsts un konsulārā nodeva.

Samaksa veicama tikai ar bankas karti (debetkarti vai kredītkarti).

Cenrādis:

·         Pase – 74 EUR

·         Pase un eID karte – 89 EUR

·         Pase personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2024. gadā 64 gadi un 9 mēneši), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 55 EUR

·         Pase un eID karte personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2024. gadā 64 gadi un 9 mēneši), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 60 EUR

·         eID karte – 55 EUR

·         eID karte personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2024. gadā 64 gadi un 9 mēneši), kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 45 EUR.

.           25 EUR par kurjerpasta FedEx izdevumiem par katras pases un EID kartes nosūtīšanu

.           25 EUR par kurjerpasta FedEx izdevumiem par katras PIN/PUK aploksnes nosūtīšanu

.          40 EUR par konsulārā pakalpojuma sniegšanu ārpus pārstāvniecības izbraukuma sesijas ietvaros par katru personu

Vēršam uzmanību, ka kopš 2021. gada 1. janvāra personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, saņemot pasi, ir pienākums saņemt arī personas apliecību (eID karti)!