Informācija par pārvietojamo pasu darbstaciju

10.09.2021. 22:01

Čikāga, 2021. gada 22. oktobris un 23. oktobris

Dokumentu noformēšana:

22.oktobrī ALA Kongresa norises vietā: W Chicago-Lakeshore viesnīcā, 644 N Lake Shore Dr, Chicago, IL 60611

23.oktobrī Čikāgas Ciānas draudzes telpās: 6551 W.Montrose Ave., Chicago, IL, 60634

Ierodoties uz dokumentu noformēšanu, mutes un deguna aizsega lietošana ir obligāta!!!

Pakalpojums ir pieejams personām, kuras Latvijas Fizisko personu reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu ASV un sniegušas informāciju par izmaiņām, kas veiktas ASV institūcijās (laulības reģistrācija, uzvārda maiņa u.c.).

Kādi dokumenti jāiesniedz vēstniecībai?

Lai pieteiktos pases un/vai personas apliecības (eID kartes) pieprasīšanai, izmantojot pārvietojamo pasu staciju, no 2021.gada 6. septembra līdz 11.oktobrim uz Latvijas vēstniecību ASV jāatsūta šādu dokumentu kopijas:

1) aizpildīts IESNIEGUMS (pieejams vēstniecības mājaslapā);

2) Latvijas pases un personas apliecības kopiju (ja tādas ir pieejamas);

3) ja pasi pieprasa pirmo reizi, tad jānosūta dzimšanas apliecības kopija;

4) dokumenta, kas apliecina pastāvīgu uzturēšanos ASV, kopija (ASV pase, ASV vīza vai uzturēšanās atļauja, darba atļauja, I-94 vai I-20 formas, vai cita dokumenta kopija);

5) bērnam līdz 15 gadu vecumam pasi vai personas apliecību var pieprasīt tas bērna vecāks, kurš ir Latvijas pilsonis, vai arī vecāks, kurš ir citas valsts pilsonis, uzrādot otra vecāka notariāli apliecinātu (un arī ar Apostille apliecinātu) piekrišanu bērna dokumentu iesniegšanai un saņemšanai; no 15 gadu vecuma persona pati var pieteikties pases saņemšanai.

Iepriekšminētie dokumenti jāsūta uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., obligāti norādot savu kontaktinformāciju (telefonu, e-pastu).

Minēto dokumentu oriģināli OBLIGĀTI jāuzrāda, ierodoties pārvietojamā pasu darbstacijā, kā arī jāsamaksā valsts un konsulārā nodeva.

Samaksa veicama tikai ar bankas karti (debetkarti vai kredītkarti).

 Cenrādis (dokumenta noformēšana un pasta izdevumi uz personas norādīto dzīvesvvietu):

- Pase – 135 EUR

-Pase un personas apliecība (ar aktivizētu parakstu eID kartē) – 165 EUR

- Personas apliecība (ar aktivizētu parakstu eID kartē -145 EUR

- Pase personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2021. gadā no 64 gadiem), kurām piešķirta vecuma pensija un kura uzrāda pensionāra apliecību, kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 120 EUR

- Pase un personas apliecība (ar aktivizētu parakstu eID kartē*) personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2021. gadā no 64 gadiem), kurām piešķirta vecuma pensija un kura uzrāda pensionāra apliecību, kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu – 150 EUR

- Personas apliecība (ar aktivizētu parakstu eID kartē), kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu, ir pensijas vecumā (2021. gadā no 64 gadiem), kurām piešķirta vecuma pensija un kura uzrāda pensionāra apliecību, kā arī personām, kurām ir I vai II invaliditātes grupa un kura uzrāda attiecīgu dokumentu - 135 EUR

-Personas apliecība (eID karte) personām, kuras nav sasniegušas 14 gadu vecumu,– 110 EUR.

Vēršam uzmanību, ka kopš 2021. gada 1. janvāra personām, kuras sasniegušas 15 gadu vecumu, saņemot pasi, ir pienākums saņemt arī personas apliecību (eID karti)!

Aicinām Jūs noformēt eID karti arī tad, ja Jūsu rīcībā ir derīga Latvijas pase.

eID karte valstspiederīgajiem sniedz uzticamu, valsts garantētu un drošu personas identifikāciju arī elektroniskajā vidē.

eID kartēs ir ieviesti bezmaksas parakstīšanas un autentifikācijas sertifikāti ar neierobežotu parakstīšanās reižu skaitu. eID karte šobrīd tiek izsniegta ar derīguma termiņu 10 gadi agrāko 5 gadu vietā.

Ieguvumi un ērtības, ko nodrošina eID kartes lietošana ārvalstīs:

  • ar personas apliecību, kurā iekļauts un aktivizēts autentifikācijas sertifikāts, var apliecināt savu identitāti attālināti – elektroniskā vidē.
  • Šis aspekts ir svarīgs, lai varētu pieteikt un saņemt pakalpojumus portālā www.latvija.lv, (piemēram, atkārtotas dzimšanas vai laulības apliecības izprasīšana, izziņu pieprasīšana, veikt notariālas darbības attālināti);
  • ar personas apliecību, kurā iekļauts un aktivizēts elektroniskā paraksta sertifikāts, var elektroniskiem dokumentiem pievienot savu elektronisko parakstu, kas ir ekvivalents tradicionālajam ar roku parakstītam dokumentam.

Papildus informācija pieejama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā – https://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/personu-apliecinosi-dokumenti/pases/#1

Pēc 11. oktobra ar katru interesentu, kurš būs pieteicies pases un/vai personas apliecības noformēšanai, sazināsimies telefoniski, lai noteiktu konkrētu ierašanās laiku uz dokumentu noformēšanu.

Papildu informācija Latvijas vēstniecības ASV mājaslapā: https://www2.mfa.gov.lv/usa/konsulara-informacija