Ziņu iekļaušana Fizisko personu reģistrā (laulības reģistrācija/šķiršana/vārda, uzvārda maiņa, dubultpilsonība u.c.)

07.12.2023. 22:31

Saskaņā ar Fizisko personu reģistra likumu, ja persona, kurai ir Latvijas valstiskā piederība, pastāvīgi uzturas ārpus Latvijas, tās pienākums ir paziņot izmaiņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par sevi, saviem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, un par personām, kas atrodas tās aizbildnībā vai aizgādnībā, kas veiktas ārvalstu institūcijās.

Ziņas ir iespējams reģistrēt, vēršoties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, nosūtot dokumentus pa pastu vai elektroniski izmantojot drošu elektronisko parakstu un nemaksājot konsulāro nodevu 40.00 EUR apmērā par dokumentu pārsūtīšanu. Lūdzam informāciju par dokumentu iesniegšanas kārtību Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē skatīties šeit.

Ar vēstniecības starpniecību var veikt izmaiņas Fizisko personu reģistrā tikai klātienē (vēstniecības adrese: 2306 Massachusetts Ave. NW, Washington, DC 20008).

Ziņu reģistrācija klātienē Latvijas vēstniecībā Vašingtonā pēc iepriekšējā pieraksta, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Dokumenti, kas nosūtāmi uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi vai iesniedzami vēstniecībā klātienē:

1.    aizpildīts iesniegums.

2.    iesniegumā (vēlams drukātiem burtiem) jānorāda savs vārds/i un uzvārds latviešu valodā. Neskaidrību gadījumos, lai pārliecinātos par personvārda atveidi latviešu valodā, lūgums sazināties ar Latviešu valodas aģentūru (www.valoda.lv, tālrunis: +371 67225879  , e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )   

3.    Pases vai eID kopiju ar uzrakstu "Kopija pareiza" un savu parakstu uz tās;

4.    Dokumentu, kas apliecina ārvalsts institūcijā reģistrēto faktu;

5.    Ārvalsts institūcijas izsniegtajam dokumentam ir jābūt apstiprinātam ar dokumenta starptautiskās atzīšanas apliecinājumu "Apostille". Dokumentu ar Apostille apliecinās tā štata Office of the Secretary of State, kurā tika izdots dokuments;

6.    Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei jānosūta dokumentu kopijas, uz kurām veikta atzīme, ka “kopija pareiza", jāuzraksta vārds, uzvārds, datums un paraksts.

7.    Ja iesniedz vēstniecībā, jāveic samaksa ar bankas karti par dokumentu pārsūtīšanu uz Latviju 40EUR apmērā.

Sniedzot ziņas par laulības noslēgšanu, jāiesniedz laulātā personu apliecinoša dokumenta kopija. Ja laulību rezultātā Jūsu personvārds nav mainījies, tas norādāms iesniegumā. 

Sniedzot ziņas par bērna dzimšanu, jāiesniedz bērna personu apliecinoša dokumenta kopija (ja tāds ir).

Pēc tam, kad attiecīgās izmaiņas ir reģistrētas Latvijas Republikas Fizisko personu reģistrā, varat pieteikties jaunam personu apliecinošam dokumentam.

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 22.06.2021. noteikumiem Nr.412 „Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā”.