Palīdzība ārkārtas situācijās

25.10.2022. 21:35

Aicinām iepazīties ar atgādinājumiem veiksmīgam ceļojumam – Ceļo droši!

Nonākot ārkārtas situācijā ASV, lūdzam zvanīt uz Latvijas vēstniecības ASV Konsulāro nodaļu pa tālruni (202) 328-2881  vai rakstīt e-pastu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Ārpus vēstniecības darba laika ārkārtas situācijās lūdzam zvanīt uz Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts tālruni: (+371) 26 33 77 11 vai rakstīt e-pastu uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dežurants nepieciešamības gadījumā sazināsies ar Latvijas vēstniecības ASV konsulāro amatpersonu palīdzības sniegšanai.

PALĪDZĪBA PASES ZUDUMA GADĪJUMĀ

Ja Jums nozagts vai nozaudēts ceļošanas dokuments (pase), un Jūs īstermiņā uzturaties ASV, vēstniecībā iespējams saņemt Atgriešanās apliecību.

MATERIĀLĀ PALĪDZĪBA

Ar pārstāvniecības starpniecību pastāv iespēja sazināties ar tuviniekiem, lai viņi nepieciešamo naudas summu pārsūtītu ar starptautisko naudas pārskaitījumu starpniecību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2018. gada 9. oktobra noteikumiem Nr. 630 "Materiālās palīdzības piešķiršanas un atmaksāšanas kārtību" Latvijas valstspiederīgajam pastāv iespēja saņemt valsts aizdevumu, lai segtu ceļa izdevumus uz Latviju vai pastāvīgās dzīvesvietas valsti. Valsts aizdevums ir jāatmaksā noteiktā laikā. Neatmaksāšanas gadījumā pret personas kustamo un nekustamo mantu tiek vērsta piespiedu piedziņa.

PALĪDZĪBA SMAGAS SALIMŠANAS VAI NELAIMES GADĪJUMĀ; NĀVES GADĪJUMĀ; AIZTURĒŠANAS/APCIETINŠĀNAS GADĪJUMĀ.

Smagas saslimšanas vai nelaimes gadījumā

Ja atrodaties ārvalstī un ar Jums vai Jūsu tuviniekiem notiek nelaimes gadījums, sazinieties ar atbilstošo vietējo glābšanas dienestu, Latvijas pārstāvniecību un ceļojuma apdrošināšanas kompāniju.

Nāves gadījumā

Ja atrodaties ārvalstī kopā ar tuviniekiem vai draugiem un kāds no viņiem iet bojā, nekavējoties par to informējiet vietējo policiju, Latvijas pārstāvniecību un ceļojuma apdrošināšanas kompāniju.

Mirstīgo atlieku transportēšanai nepieciešamie dokumenti

Lai izvestu Latvijas valstspiederīgā mirstīgās atliekas no ASV, nepieciešami šādi dokumenti:

·         ASV medicīnas iestādes izsniegta izziņa par personas nāves cēloni, kuras īstumu apliecina ar Apostille tās pavalsts Office of the Secretary of State, kurā izziņa ir izsniegta;

·         personas miršanas apliecība, kuras īstums jāapliecina ar Apostille tās pavalsts Office of the Secretary of State, kurā apliecība ir izsniegta;

·         dokuments, kas apliecina mirstīgo atlieku iezārkošanas atbilstību uzturēšanās valsts sanitārās kontroles dienestu izvirzītajām prasībām (Embalming Certificate – to certify that the remains of the late have been properly embalmed and are in a sanitary condition – ja līķis tiek pārvests zārkā; Cremation Certificate – ja pīšļi tiek pārvesti urnā), kura īstumu apliecina ar Apostille tās pavalsts Office of the Secretary of State, kurā dokuments ir izsniegts;

·         dokuments, kas apliecina muitas formalitāšu nokārtošanu (declaration that the late is not known to be of an infectious nature or Certificate in Relation to removal of the body outside the state; declaration that the coffin/urn contains the remains/ashes and only the remains/ashes of the late), kura īstumu apliecina ar Apostille tās pavalsts Office of the Secretary of State, kurā dokuments ir izsniegts.

Kremētas mirstīgās atliekas jātransportē stingri noslēgtā, izturīgā un aizzīmogotā urnā. Ja mirstīgās atliekas tiek sūtītas zārkā ar lidmašīnu, parasti tiek pieprasīta kontaktinformācija par Latvijas apbedīšanas biroju, kura pārstāvji ar speciālo transportu zārku sagaidīs. Šī kontaktinformācija, ko sniedz mirušā tuvinieki, nododama attiecīgajam apbedīšanas birojam ASV.

Aizturēšanas/apcietinājuma gadījumā

Ja Jūs vai kāds no Jūsu tuviniekiem tiek ārvalstī aizturēts vai apcietināts, nekavējoties par to informējiet Latvijas pārstāvniecību, pirms tam saņemot aizturētās vai apcietinātās personas piekrišanu.

PALĪDZĪBA CITOS GADĪJUMOS

·         Gadījumā, ja esat nokļuvis ārkārtas situācijā vai esat briesmās ASV teritorijā, zvaniet uz ārkārtas palīdzības tālruni: 911.

·         Patversmes ASV teritorijā