Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni

17.05.2022. 11:10

Dokumentus bērna reģistrācijai par Latvijas pilsoni iespējams iesniegt Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldē Latvijā. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni ar vēstniecības starpniecību, vienam no vecākiem (Latvijas pilsonim) vēstniecībā personīgi jāiesniedz šādi dokumenti:

  • iesniegums;
  • personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
  • otra vecāka personu apliecinoša dokumenta kopija, uz kuras jābūt dokumenta turētāja rakstiskam apliecinājumam: ”Piekrītu manu personas datu izmantošanai dokumentu sagatavošanas procesā”. Ja otrs vecāks ir ārvalsts pilsonis, uz ārvalstnieka personu apliecinošā dokumenta kopijas jābūt rakstiskam apliecinājumam angļu valodā: „I agree that my personal data will be processed during the preparation of documents”;
  • ja bērnam ir citas valsts pilsonība, jāpievieno bērna personu apliecinoša dokumenta kopija, uz kuras viens no vecākiem uzraksta: ”Piekrītu mana bērna personas datu izmantošanai dokumentu sagatavošanas procesā”;
  • bērna dzimšanu apliecinošs dokuments (dzimšanas apliecība vai izraksts no dzimšanas reģistra) ar tulkojumu latviešu, angļu, vācu, franču vai krievu valodā;
  • atzinums no Latviešu valodas aģentūras (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) par bērna vārda vai uzvārda atveidošanu latviešu valodā, ja vārds, uzvārds nav latviskas izcelsmes. Nosūtot e-pastu aģentūrai, ieteicams minēt bērna vārdu un uzvārdu tādā formā, kā tas ir rakstīts dzimšanas apliecībā, kā arī norādīt otra vecāka (ja viņš ir ārvalstnieks) tautību.

Konsulārā nodeva par dokumentu pārsūtīšanu 40.00 EUR.

Konsulārā nodaļa informāciju pārsūta Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldei Latvijā, kas apmēram 4 nedēļu laikā bērnu reģistrē par Latvijas pilsoni un piešķir personas kodu, par ko nosūta vēstuli bērna vecākiem uz iesniegumā norādīto adresi. Pēc personas koda saņemšanas vēstniecībā var iesniegt dokumentus, lai noformētu bērnam ceļošanas dokumentu (pasi, personas apliecību (ID) vai atgriešanās apliecību).

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 24.09.2013. noteikumiem Nr. 974 „Kārtība, kādā personu reģistrē par Latvijas pilsoni”.