Pasu un personas apliecību (eID karšu) noformēšana

10.08.2021. 15:05

Lai noformētu jaunu pasi un/vai personas apliecību PERSONĪGI ir jāierodas Latvijas vēstniecībā Varšavā, iepriekš vienojoties par apmeklējuma laiku.

Pakalpojuma saņemšanai aicinām doties uz vietni https://pieraksts.mfa.gov.lv/polija un veikt pierakstu automatizētajā pierakstu sistēmā.

Automatizēts pieraksts apmeklējumam ir paredzēts Latvijas pilsoņu pasu un personu apliecību pieteikšanai tikai šādos gadījumos:

1.  Pases/personas apliecības maiņa (beidzies/drīz beigsies derīguma termiņš, personas dati nav mainījušies).

2.  Pases/personas apliecības pieteikšana zudušas/nozagtas gadījumā.

3.  Pirmreizēja pases/personas apliecības pieteikšana (personas kods ir jau piešķirts, pase/personas apliecība iepriekš nav bijusi).

Visos citos gadījumos (nav personas koda, mainīts uzvārds vai vārds, pases papildināšana, e-paraksta aktivizēšana un citi pakalpojumi) apmeklējums piesakāms, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni: +48 22 6164014.

Pases/personas apliecības nomaiņas iemesli:

 • iepriekšējais dokuments ir kļuvis lietošanai nederīgs vai mainījusies tajā ietvertā informācija (piemēram, uzvārda maiņa sakarā ar laulības noslēgšanu);
 • beidzies derīguma termiņš;
 • personai nav bijusi izsniegta pase/personas apliecība (Polijā dzimušam bērnam);
 • ja dokuments bojāts, nozaudēts, nozagts vai iznīcināts,
 • mainījies personas izskats;
 • pase nav derīga ceļošanai (nav vietas jauniem ierakstiem - vīzām, robežšķērsošanas atzīmēm u.tml., pases derīguma termiņš ir īsāks nekā ceļojumam vai vīzas saņemšanai nepieciešamais).

Lai noformētu pasi/personas apliecību, jāiesniedz šādi dokumenti:

 • 1 fotogrāfija (35mm x 45mm);
  Iekļaušanai pasē ir iespējams izmantot tikai tādas fotogrāfijas, kas izgatavotas profesionālos fotosalonos. Fotogrāfija nedrīkst būt vecāka par 3 mēnešiem, un tai jāatbilst citiem nosacījumiem, kas minēti Personu apliecinošo dokumentu noteikumos.
 • - apmaināmā pase/ personas apliecība vai
  - iesniegums par pases/personas apliecības nozagšanas, nozaudēšanas vai iznīcināšanas apstākļiem, ja pase/personas apliecība ir bojāta, nozaudēta vai iznīcināta vai
  - policijas iestādes atbilde uz personas iesniegto ziņojumu, ja pase/personas apliecība nozagta;
 • samaksa

Lai noformētu Latvijas pasi/ personas apliecību Polijā dzimušam bērnam, vispirms ir jāveic Polijā dzimuša bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni. Dokumenti pases/personas apliecības noformēšanai vēstniecībā var tikt iesniegti tikai pēc tam, kad bērns ir atzīts par Latvijas pilsoni un viņam ir piešķirts Latvijas personas kods.

Personām, kuras jaunākas par 15 gadiem, dokumentus iesniedz vecāks vai aizbildnis. (Ja dokumentus iesniedz cita persona – nepieciešams uzrādīt personas vecāka notariāla apliecināta pilnvaru). Bērna klātbūtne ir obligāta.

Pases un personas apliecības tiek izgatavotas Latvijā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Aptuvenais dokumentu saņemšanas termiņš vēstniecībā ir 4-6 nedēļas.

NB! Konsulārā nodeva par dokumenta nosūtīšanu Polijas teritorijā – 10.00 EUR, kā ierakstīta vēstule; 20.00 EUR – ar kurjerpastu.

Lai precizētu samaksas kārtību, aicinām sazināties ar vēstniecību, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni: +48 22 6164014.

Ceļošanai nederīgās pases:

Kopš 2008.gada 1.jūlija Latvijas pilsoņa pases, kuras izsniegtas līdz 2002.gada 30.jūnijam (ar ielīmētu fotogrāfiju), nav derīgas ceļošanai, tai skaitā arī uz Latviju. Šāda pase ir lietojama tikai kā personu apliecinošs dokuments Latvijas teritorijā.