Ģimenes stāvokļa izmaiņas

17.05.2022. 11:08

Dokumentus par izmaiņām ģimenes stāvoklī iespējams iesniegt Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldē Latvijā. Sīkāka informācija pieejama šeit.

Lai ziņas par izmaiņām ģimenes stāvoklī aktualizētu ar vēstniecības starpniecību, vēstniecībā jāuzrāda šādi dokumenti:

  • personas pase vai ID karte;
  • izmaiņu apliecinošs dokuments* (laulības apliecība, tiesas spriedums par laulības šķiršanu, vai otra laulātā miršanas apliecība);
  • laulātā pase vai ID karte – paziņojumiem par noslēgto laulību;
  • ja laulātais/ laulātā nav Latvijas pilsonis/ pilsone, uzvārda rakstība iepriekš jāsaskaņo ar Latviešu valodas aģentūru (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; tīmekļvietne: www.valoda.lv). Dokumentiem obligāti jāpievieno izdruka no elektroniskās sarakstes ar Latviešu valodas aģentūru un iesniegumos uzvārds jānorāda latviešu valodā.

Konsulārā nodeva par dokumentu pārsūtīšanu 40.00 EUR.

Ja laulības noslēgšanas vai šķiršanas rezultātā personai ir mainījies uzvārds, pēc datu aktualizācijas Latvijas Fizisko personu reģistrā ir jāiesniedz dokumenti jauna personu apliecinoša dokumenta saņemšanai.

*Ja dokuments nav izdots Austrijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijas Republikā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā, Zviedrijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā, Šveices Konfederācijā, bet kādā citā valstī, tas pirms iesniegšanas Latvijas institūcijās ir jālegalizē.

Ja dokuments izdots Polijā un nav divvalodīgs (poļu valodas un franču valodas), ir jāveic dokumenta tulkojums latviešu valodā.

 

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 22.06.2021. noteikumiem Nr.412 „Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā”.