Tautiešiem Polijā

01.10.2021. 06:21

Latvijas un Polijas tautas vieno senas vēsturiskas saiknes, kuru sākums ir meklējams 16.gadsimtā un turpinās līdz šim brīdim. Šo ciešo kultūrvēsturisko sakaru rezultātā Latvijā dzīvo liela poļu kopiena; savukārt Polijā dzīvo daudz latviešu. Pateicoties diasporas aktīvistiem, tautiešiem Polijā ir iespēja uzturēt kontaktus, brīvajā laikā uzspēlēt kādu sporta spēli, uzdziedāt latviešu dziesmas vai vienkārši iedzert kafiju un apspriet notikumus Latvijā. Tautieši pulcējas kopā, lai atzīmētu tādus svētkus, kā Līgo, Ziemassvētki un Lieldienas, kā arī apmeklē vēstniecības organizētos pasākumos.

Kopš 2017.gada septembra Varšavā darbojas nedēļas nogales skoliņa.

Attālinātai komunikācijai domubiedri izmanto FaceBook grupu

Viens no vēstniecības darba aspektiem ir saiknes ar Polijā dzīvojošiem tautiešiem stiprināšanā, kas ietver dialoga un komunikācijas veidošanu un uzturēšanu, starp Latvijas valsti un ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem, diasporas organizācijām un medijiem. Savukārt, viens no diasporas atbalsta instrumentiem ir kārtība, kādā Ārlietu ministrijā (turpmāk – Ministrija) iesniedz, izvērtē un finansiāli atbalsta projektus sadarbības ar Latvijas diasporu stiprināšanai, diasporas organizāciju atbalstam un diasporas ieguldījuma Latvijas attīstībā veicināšanai. Šeit var atrast informāciju par diasporas atbalsta projektu iesniegšanas kārtību.

Gadījumā, ja rodas jautājumi, lūdzam sazināties ar vēstniecību, rakstot uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.