Ierobežojumi Polijā

18.12.2021. 14:00

Līdz 2022. gada 1. martam Polijā noteikts pagaidu uzturēšanās aizliegums noteiktā teritorijā pierobežas zonā ar Baltkrieviju. Plašāka informācija pieejama Polijas iekšlietu un administrācijas ministra 30.11.2021. rīkojumā.

Ieceļošanas ierobežojumi no Šengenas zonas/Eiropas Savienības valstīm.

Ieceļojot Polijā no Šengenas zonas /Eiropas Savienības valstīm, nepieciešams uzrādīt vienu no šādiem dokumentiem:

  • negatīvu Covid-19 testa (PCR vai antigēna) rezultātu. Testa rezultāts nedrīkst būt senāks par 48 stundām Polijas robežas šķērsošanas brīdī. Testa rezultātam ir jābūt poļu vai angļu valodā. No prasības uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu atbrīvoti: lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls; starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru), bērni līdz 12 gadu vecumam, ceļojot pieaugušo pavadībā, kuri ir vakcinēti pret Covid-19 ar Eiropas Savienībā atzītu vakcīnu, vai arī kuriem ir negatīvs Covid-19 testa (PCR vai antigēna) rezultāts;

  • vakcinācijas sertifikātu poļu vai angļu valodā, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 ar Eiropas Savienībā atzītu vakcīnu (ir jābūt pagājušām vismaz 14 dienām kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas);

  • personām, kuras pabeigušas izolāciju mājās, izolāciju vai hospitalizāciju saslimšanas ar Covid-19 dēļ, jāuzrāda Polijas robežsardzei dokuments, kas apstiprina izolāciju vai hospitalizāciju saslimšanas ar Covid-19 dēļ (no izolācijas/ hospitalizācijas beigām var būt pagājušas ne vairāk kā 180 dienas pirms Polijas robežas šķērsošanas dienas). Apliecinājumam ir jābūt poļu vai angļu valodā. Dokumentā ir jābūt norādītam personas vārdam un uzvārdam, no kura datuma līdz kuram datumam persona atradās izolācijā vai bija hospitalizēta saslimšanas ar Covid-19 dēļ.

Personām, kas ieceļo Polijā ar lidmašīnu, nepieciešams aizpildīt ceļotāja lokalizācijas anketu.  Pirms ceļojuma nepieciešams pārliecināties par konkrētās aviokompānijas noteiktajām prasībām.

Plašākā informācija pieejama Polijas robežsardzes mājas lapā.

Ierobežojumi, ieceļojot Polijā, šķērsojot Šengenas zonas/Eiropas Savienības ārējo robežu.

No 2021. gada 1. decembra aizliegti lidojumi no Mozambikas, Botsvānas, Dienvidāfrikas, Lesoto, Svatini, Namībijas un Zimbabves. Personām, kas ieceļo Polijā no minētajām valstīm, jāievēro 14 dienu karantīna.

No 2021. gada 15. decembra līdz 2022. gada 31. janvārim, ieceļojot Polijā, šķērsojot Šengenas zonas/Eiropas Savienības ārējo robežu, Polijas robežsardzei ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts (neatkarīgi no vakcinācijas statusa). Testa rezultātam ir jābūt angļu vai poļu valodā. Testam jābūt veiktam 24 stundu laikā pirms Polijas robežas šķērsošanas, skaitot no testa rezultāta saņemšanas brīža, vai lidostā Polijā pirms Polijas robežas šķērsošanas vai lidostas teritorijā Polijā 3 stundu laikā pēc Polijas robežas šķērsošanas. Personām, kas Polijas robežsardzei neuzrāda negatīvu Covid-19 testa rezultātu, pēc Polijas robežas šķērsošanas, jāatrodas karantīnā 14 dienas, skaitot no nākamās dienas pēc Polijas robežas šķērsošanas. Karantīnas periods var tikt samazināts, ja, sākot ar 9. dienu pēc Polijas robežas šķērsošanas, tiek veikts PCR tests un tiek saņemts negatīvs testa rezultāts.

No prasības uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu atbrīvoti: lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls; starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru), bērni līdz 5 gadu vecumam.

Personām, kas ieceļo Polijā ar lidmašīnu, nepieciešams aizpildīt ceļotāja lokalizācijas anketu.  Pirms ceļojuma nepieciešams pārliecināties par konkrētās aviokompānijas noteiktajām prasībām.

Plašāka informācija Polijas robežsardzes mājas lapā.

Visā Polijas teritorijā iekštelpās (veikalos, sabiedriskajā transportā u.c.) jālieto deguna un mutes aizsargmaskas. Masku vietā nedrīkst tikt lietotas šalles vai sejas vairogi.

No 15. decembra Polijā noteikti sekojoši epidemioloģiskie ierobežojumi:

  • sabiedriskā transporta noslogojums- maksimāli 75%;
  • restorānos, bāros, viesnīcās atļauts maksimāli 30 % nevakcinētu personu noslogojums (limits var tikt palielināts tikai vakcinētām personām, kuras uzrāda derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu);
  • kinoteātros, teātros, sporta un reliģisko norišu vietās atļauts maksimāli 30 % nevakcinētu personu noslogojums (limits var tikt palielināts tikai vakcinētām personām, kuras uzrāda derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu);
  • slēgti klubi, diskotēkas, izņēmums būs Vecgada vakars (31.12-1.01.). Šajā naktī pasākumi varēs notikt stingrā sanitārā režīmā - maksimāli 100 cilvēki (limits neattiecas uz vakcinētām personām, kuras uzrāda derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu).

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Saraksts pa vojevodistēm atrodams šeit.  Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu) nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams šeit.

Savukārt, ja personas veselības stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, var saņemt, zvanot uz Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800 190 590. +48 22 125 66 00  (zvaniem no ārvalstīm). Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija saistībā Covid-19:

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā