Izdots Latvijas un Polijas attiecību vēsturei veltīts zinātnisko rakstu krājums

06.10.2021. 13:20
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Atzīmējot Latvijas un Polijas diplomātisko attiecību simtgadi, Latvijas simtgadi un Latvijas un Polijas diplomātisko attiecību atjaunošanas 30. gadadienu, šā gada oktobrī izdots 2020. gada 17. janvārī Varšavā notikušās starptautiskās zinātniskās konferences “Polija-Latvija, diplomātisko un militāro attiecību 100 gadi” rakstu krājums. Tajā iekļauti 12 konferences laikā nolasītie referāti (angļu vai poļu valodā) un kopsavilkumi. Referātos galvenokārt analizēta Latvijas un Polijas sadarbība starpkaru periodā, īpašu uzmanību veltot sadarbībai militārajā jomā un diplomātijā. Zinātniskajos rakstos apskatīti tādi jautājumi kā: Polijas faktors Latvijas vēsturē no 16. – 20. gadsimtam; sadarbība ar Poliju Latvijas Neatkarības kara laikā; Latvijas un Polijas attiecības starpkaru periodā; poļu minoritāte Latvijā; abu valstu neatkarības zaudēšanas aspekti 1939.-1940. gadā; latviešu un poļu sadarbība trimdā no 1945.-1990. gadam, kā arī citi saistīti vēsturiski aspekti. Izdevumā iekļauti arī bijušā Latvijas vēstnieka Polijā Edgara Bondara un Lazenku karaliskā muzeja direktora – rakstu krājuma redaktora Zbigņeva Vavera (Zbigniew Wawer) ievadvārdi. Referātu krājuma “Poland – Latvia. 100 years of diplomatic and military relations” (poļu valodā – “Połska – Łotwa. Sto lat współpracy dyplomatycznej i wojskowej”) izdevēji ir Latvijas vēstniecība Polijā un Lazenku karaliskais muzejs (Muzeum Łazienki Królewskie).

Konferences rakstu krājums ir daļa no Latvijas simtgades publiskās diplomātijas programmas. Krājums izdots ar Latvijas goda konsulu Polijā Rafala Bžoskas (Rafał Brzoska) un Martina Kačmarska (Martin Kaczmarski) finansiālu atbalstu. Izdevums būs pieejams lielākajās Latvijas un Polijas bibliotēkās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā