No 25.janvāra ieceļošanai Latvijā nepieciešams negatīvs Covid-10 PCR tipa tests

25.01.2021. 23:25

Vēršam uzmanību, ka no 2021.gada 25.janvāra ieceļošanai Latvijā tiek pieņemts tikai un vienīgi Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā testa ar polimerāzes ķēdes reakciju jeb PCR testa negatīvs rezultāts.  

Tests ir jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, kas dodas uz Latviju.

Apliecinājums par negatīvu testa rezultātu vai cits medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza (piemēram, ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību) ir jāuzrāda pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai. Pretējā gadījumā personai tiks atteikta ceļošana uz Latviju.

Negatīva Covid-19 testa prasība neattiecas uz bērniem, kuri nav sasnieguši 11 gadu vecumu. Par citiem izņēmumiem lūdzam skatīt Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumu Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" 35.4 punktu. Vēršam uzmanību, ka no izņēmuma kategorijām, kuras atbrīvotas no nepieciešamības uzrādīt COVID-19 negatīvu testu, ir svītrotas personas, kuras var pierādīt, ka ir saņēmušas nepieciešamās COVID-19 vakcīnas devas.  

Joprojām nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ar augstu inficēšanās risku (t.sk. no ASV) ir jāievēro 10 dienu pašizolācija, kā arī citas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģiskās drošības norādes. Tai skaitā pirms ieceļošanas Latvijā ir jāuzrāda arī QR kods par aizpildītu Covidpass.lv anketu.

Atgādinām, ka šobrīd ieceļošana Latvijā no ASV ir atļauta tikai ierobežotām personu kategorijām – galvenokārt Latvijas valstspiederīgajiem un viņu ģimenes locekļiem. Pilns saraksts ar personu kategorijām, kurām ir atļauts ieceļot Latvijā, ir pieejams 2020. gada 9.jūnija Ministru kabineta Noteikumu Nr. 360. “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai ” 37.punktā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā