Pašvaldību vēlēšanas 2021.gada 5.jūnijā

29.03.2021. 18:25

2021. gada 5. jūnijā notiks kārtējās pašvaldību domes vēlēšanas, kurās pirmo reizi varēs piedalīties arī vēlētāji no ārzemēm, balsojot pa pastu. Pieteikumus balsošanai pa pastu varēs iesniegt arī Latvijas vēstniecībā ASV no 2021. gada 27. marta līdz 24. aprīlim (ieskaitot).

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un  Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma,

·  kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas  (2021.gada 7.martā) vai

·  kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

NB! Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.

Pieteikumus vēstniecībā var iesniegt klātienē vai nosūtot pa pastu. Brīvas formas Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk – CVK) adresētā pieteikumā vēlētājs norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, e-pasta adresi, kā arī to paraksta.

Pieteikumi klātienē vēstniecībā tiek pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, par pieteikuma iesniegšanas datumu un laiku vienojoties pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Pieteikumu balsošanai pa pastu CVK var iesniegt arī: 

· izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas elektronisko pakalpojumu;

· nosūtot uz CVK oficiālo elektronisko adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., parakstītu ar drošu elektronisko parakstu;

· nosūtot CVK pa pastu.

Informācija par pašvaldību vēlēšanām pieejama CVK mājas lapā

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā