Ieceļošana Latvijā no ASV Covid-19 ierobežojumu laikā

12.01.2022. 16:45

Amerikas Savienotajās Valstīs dzīvojošās personas, kuras ir vakcinējušās ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētu vai Pasaules Veselības organizācijas atzītu vakcīnu vai pārslimojušas Covid-19 un tām būs atbilstošs apliecinājums (Centers for Disease Control and Prevention - CDC)var ieceļot Latvijā bez papildu ierobežojumiem.

Apliecinājums par vakcināciju /

pārslimošanu

  Nebūtiska ceļošana: ATĻAUTA

  Tests pirms ceļojuma: NAV

  Pašizolācija: NAV

Visām personām, ne ātrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā, tīmekļvietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda elektroniska apliecinājuma anketa. 

Ja persona nav vakcinējusies vai pārslimojusi Covid-19 un tās rīcībā nav atbilstoša apliecinājuma, personai, lai ieceļotu Latvijā, ir jāatbilst kādai no būtisko ceļotāju kategorijām. Pilns saraksts ar būtisko personu kategorijām, kurām ir atļauts ieceļot Latvijā, ir pieejams Ministru Kabineta noteikumu “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai". 168. punktā.

                      Nebūtiska ceļošana: NAV ATĻAUTA

Pārējie          Tests pirms ceļojuma: IR*

                      Tests iebraucot Latvijā: IR** 

                      Pašizolācija: IR***

* PĶR tests 72 h pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai ieceļošanas Latvijā vai antigēna tests, kas veikts ne agrāk kā 48 h pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī vai ieceļošanas Latvijā. Negatīva Covid-19 testa prasība neattiecas uz bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu. Precīzus nosacījumus un no testa prasības atbrīvoto personu sarakstu skatīt Ministru Kabineta noteikumu “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 167.punktā.

**Ieceļojot Latvijā, par saviem līdzekļiem nekavējoties, bet ne vēlāk kā 24 stundas pēc ieceļošanas, jāveic Covid-19 tests tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā un jādodas uz pašizolācijas vietu, kur jāuzturas līdz negatīva testa rezultāta saņemšanai. Negatīva Covid-19 testa prasība neattiecas uz bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu. Par citiem izņēmumiem aicinām skatīties Ministru kabineta noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

***10 dienas pēc izbraukšanas no ASV jānodrošina pašizolāciju savā dzīvesvietā. Pašizolāciju var pārtraukt 7.dienā pēc izceļošanas no ASV, ja tiek veikts Covid-19 tests un tā rezultāts ir negatīvs.  Informācija par 10 dienu pašizolācijas nosacījumiem ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā un Latvijas valdības mājaslapā par COVID-19, kā arī Ministru Kabineta noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Visām personām, ne ātrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā, tīmekļvietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda elektroniska apliecinājuma anketa. 

Ieceļojot Latvijas Republikā ar aviosatiksmi, personai (tai skaitā arī personām, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts) tiek nodrošināta iespēja brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu starptautiskās lidostas "Rīga" teritorijā.

Lidostas darbiniekam, Valsts robežsardzes vai Valsts policijas pārstāvim ir tiesības pieprasīt veikt  minēto testu.

Par Latvijas īstermiņa vakcinācijas sertifikāta saņemšanu ieceļotājiem no ASV informācija pieejama šeit.

Par Covid-19 digitālā sertifikāta izveidi, ja vakcinācija veikta ārpus Eiropas valstīm, skatīt informāciju šeit.

Sīkāka informācija par ieceļošanu Latvijā ir pieejama šeit.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

          

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā