“Baltic Jazz Trio” uzstāsies Vašingtonā par godu Baltijas valstu un ASV diplomātisko attiecību simtgadei

14.10.2022. 17:40

“Baltic Jazz Trio” ir trīs izcilu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas džeza mākslinieku – Toivo Unta, Māra Briežkalna un Daiņusa Pulauska – kopprojekts. Viņi uzstāsies 15. oktobrī Džona Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā, ASV, kā arī 14. oktobrī Amerikas Valstu organizācijas ēkā, atzīmējot ASV un Baltijas valstu diplomātisko attiecību 100 gadu jubileju.

Šie koncerti ir unikāls triju Baltijas valstu vēstniecību ASV sadarbības projekts. Publiskais koncerts notiks uz Kenedija centra “Millennium” skatuves un sāksies 15. oktobrī plkst. 18.00 pēc Vašingtonas laika un plkst. 01.00 jau 16. oktobrī pēc Latvijas laika. Tas tiks arī straumēts tiešsaistē vietnē www.kennedy-center.org. 14.oktobrī mūziķi uzstāsies diplomātiskā pieņemšanā Amerikas Valstu organizācijas galvenajā ēkā.

“Baltic Jazz Trio” mūzika ir eleganta, svaiga un Baltijas reģionam raksturīga. Katrs no mūziķiem ir viens no savas valsts džeza skatuves vadošajiem spēkiem. Igauņu basists Toivo Unts, latviešu bundzinieks Māris Briežkalns un lietuviešu pianists Daiņus Pulausks pirmo reizi uzstājās kopā 2008. gadā Baltijas valstu kultūras nedēļā Parīzē, Francijā. Trio uzstājies arī Otavas džeza festivālā Kanādā, Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā Vācijā, Viļņas džeza festivālā un Birštonas džeza festivālā Lietuvā, festivālā “Via Baltica” Liepājā, Latvijā, Korzo teātrī Hāgā, Nīderlandē, teātrī “Vanemuine” Tartu, Igaunijā utt.

Līdz šim trio izdevis divus albumus – “Baltic Saga” un “Centerary” – ar izcilu Baltijas komponistu Arvo Perta, Pētera Vaska, Raimonda Paula un Mikaloja Čurļoņa mūziku, kas tiks atskaņota arī koncertā.

Toivo Unts ir viens no labākajiem Igaunijas kontrabasistiem. Viņš spēlējis kopā ar starptautiski zināmiem džeza māksliniekiem un piedalījies daudzos džeza festivālos. Unts spēlē Igaunijas Nacionālās operas simfoniskajā orķestrī, ir vairāku starptautisku konkursu žūrijas loceklis, mūzikas pedagogs un ikgadējā festivāla “Jazz Time Fest” organizētājs Sillamē, Igaunijā. Viņš ir piedalījies vairāk nekā 30 albumu ierakstos.

Māris Briežkalns iespēlējis sitamo instrumentu partijas vairāk nekā 60 mūzikas albumos un ir Māra Briežkalna kvinteta vadītājs. Viņš uzstājies un pasniedzis meistarklases daudzās valstīs, tostarp Lielbritānijā, Francijā un Vācijā. Briežkalns vada Mūsdienu mūzikas centru un ir starptautiskā improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi”, kā arī starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” mākslinieciskais direktors. Viņš ir Latvijas Radio Skaņu ierakstu daļas vadītājs un ilgus gadus bija arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs, producējis arī starptautisko “Euroradio Jazz Orchestra 2018” bigbendu.

Daiņus Pulausks ir taustiņinstrumentālists un komponists. Viņš ir līderis vienā no vadošajiem Lietuvas džeza ansambļiem “Dainius Pulauskas Group”, kas laidis klajā jau piecus albumus. Pulausks piedalījies festivālos visā pasaulē, tostarp Āzijā (Ķīnā, Indijā, Indonēzijā) un ASV.

“Baltic Jazz Trio” ir spilgts pierādījums spēcīgajām džeza mūzikas saknēm Baltijas valstīs, augstajam izpildījuma līmenim un neparastajai Amerikas un Skandināvijas skolu saplūšanai ar tikai šim reģionam raksturīgajām etnisko kultūru niansēm.

“Baltic Jazz Trio” tūri Vašingtonā atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, kā arī Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības ASV.

Brīvbiļetes uz koncertu 15.oktobrī:
https://www.kennedy-center.org/whats-on/millennium-stage/2022/october/baltic-jazz-trio/