Atteikšanās no nepilsoņa statusa / Latvijas pilsonības

05.02.2024. 21:32

Likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības” noteikts, ka ikvienai personai, kura ieguvusi citas valsts pilsonību (pavalstniecību), ir pienākums atteikties no nepilsoņa statusa 30 dienu laikā pēc šādas pilsonības iegūšanas.

Pa pastu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei uz adresi: Čiekurkalna 1.līnija 1, k-3, Rīga, LV-1026, jānosūta sekojoši dokumenti:

  1. Iesniegums, adresēts Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, par atteikšanos no nepilsoņa statusa; Ja no nepilsoņa statusa atsakās arī nepilngadīgs bērns, tad vecākam jāaizpilda iesniegums;
  2. Latvijas nepilsoņa pases kopija;
  3. Iegūtās pilsonības valsts pases datu lapas kopija;
  4. Dokumentu, kas apliecina citas valsts pilsonības iegūšanu. Nosūtot šī dokumenta kopiju, tai jābūt notariāli apliecinātai Public Notary un šim notariālajām apliecinājumam ir jābūt apliecinātam ar Apostille.

Par dokumentu iesniegšanu un nosūtīšanu, lai atteiktos no Latvijas pilsonības, aicinām sazināties ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Latvijā. Sīkāka informācija ir pieejama šeit.

Jautājumu gadījumos lūdzam vērsties vēstniecības Konsulārajā nodaļā pa konsultāciju tālruni  +1 (202) 328-2884 (no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 12.00 un no plkst. 14.00 līdz 16.00 pēc ASV Austrumu zonas laika) vai pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru kabineta 24.09.2013. noteikumiem Nr. 975 "Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas kārtība".