Izziņu saņemšana

23.05.2023. 10:53

Izziņu saņemšana

Latvijas vēstniecība Čehijā izsniedz izziņas no Latvijas Republikas Fizisko personu reģistra latviešu, angļu un čehu valodās par personas datiem Fizisko personu reģistrā (ģimenes stāvokli, adresi, tiesisko stāvokli u.c.). Tāpat ar vēstniecības starpniecību var saņemt izziņu no Soda reģistra par personas nesodāmību un no Ceļu satiksmes un drošības direkcijas datu bāzes izziņu par autovadītāja apliecību vai reģistrācijas apliecību.

Lai vēstniecībā saņemtu izziņu, iesniedzami šādi dokumenti:

 1. personu apliecinošs dokuments;
 2. iesniegums izziņas saņemšanai;
 3. maksājuma apliecinājums par valsts un konsulārās nodevas samaksu.

Persona ir tiesīga izprasīt izziņu par sevi, savu nepilngadīgo bērnu vai mirušu radinieku, kā arī par personu, kura atrodas tās aizgādībā vai aizbildnībā.

Apmeklētāji vēstniecībā pakalpojuma saņemšanai tiek pieņemti tikai iepriekšēja pieraksta kārtībā. Aicinām apmeklējumu pieteikt telefoniski vai elektroniski.

baneris final vestniecibam

Pieprasi izziņu neizejot no mājām!

E-pakalpojums “Izziņu izsniegšana” izmantojot Vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu “www.latvija.lv

Pakalpojuma pieteikuma reģistrācija notiek, izmantojot portālu www.latvija.lv.

Pakalpojuma ietvaros Latvijas diplomātiskajai un konsulārajai pārstāvniecībai ārvalstīs var elektroniski pieprasīt izziņu:

 • par personas ģimenes stāvokli.
 • par personas tiesisko statusu.
 • par aktuālo personas apliecinošo dokumentu.
 • par personai izsniegtu vadītāja apliecību.
 • par transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.
 • par (ne)sodāmību.

Elektroniski iespējams pieteikt izziņas tikai gadījumā, ja personas rīcībā ir viens no autentifikācijai nepieciešamajiem nosacījumiem:

 • Latvijas personas apliecība (eID karte) un lasītājs (lasītājus parasti var iegādāties jebkurā datortehnikas veikalā);
 • vai arī ir pieeja internetbankai Latvijā reģistrētā bankā.

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu veidlapā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 17.08.2021. noteikumiem Nr. 563 “Fizisko personu reģistrā iekļauto ziņu izsniegšanas kārtība”.  

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu izziņā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 03.10.2017. noteikumiem Nr.601 “Personu apliecinošu dokumentu informācijas sistēmas noteikumi”.  

 Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu izziņā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 30.04.2019. noteikumiem Nr.185 “Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra noteikumi”.  

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu veidlapā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 23.09.2014 noteikumiem Nr.563 “Noteikumi par ziņu sniegšanu un saņemšanu no Sodu reģistra, valsts nodevas apmēru un izziņas noformēšanas prasībām”.