Pases un personas apliecības noformēšana

24.11.2023. 12:25

Konsulārais pakalpojums ir pieejams personām, kuras pastāvīgi dzīvo ārvalstīs un Fizisko personu reģistrā ir norādījušas savu dzīvesvietu Čehijā.

Lai iesniegtu dokumentus jaunas pases un/vai personas apliecības saņemšanai, personīgi ir jāierodas Latvijas vēstniecībā Prāgā, iepriekš vienojoties par pieņemšanas laiku, zvanot pa tālruni: + 420 255 700 882 vai rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Persona pati dokumentus pases/personas apliecības izsniegšanai iesniedz no 15 gadu vecuma. Līdz 15 gadu vecumam dokumentus bērna personu apliecinoša dokumenta saņemšanai iesniedz viens no bērna vecākiem, Latvijas valstspiederīgais, bērnam klātesot.

Iesniedzamie dokumenti:

  1. personas rīcībā esošā pase/personas apliecība;

  2. maksājuma apliecinājums par valsts nodevas un konsulārās maksas veikšanu;

  3. viena, ne senāka par trim mēnešiem pases formāta fotogrāfija 3.5x4.5 cm uz balta fona;

  4. dzimšanas apliecība ar tulkojumu latviešu valodā, ja personu apliecinošu dokumentu saņem pirmo reizi;

  5. Vecāka pase/personas apliecība, ja personu apliecinošu dokumentu saņem bērns līdz 15 gadiem;

  6. policijas izziņa par dokumenta reģistrēšanu par zudušu vai zagtu, ja dokuments zudis.

Par personu apliecinoša dokumenta noformēšanu ar vēstniecības starpniecību, papildus valsts nodevai (10 darba dienu laikā), tiek iekasēta konsulārā atlīdzība 40 EUR apmērā no katras personas, kurai tiek noformēta pase/eID.

Pases/personas apliecības tiek izsniegtas 4-6 nedēļu laikā pēc dokumentu iesniegšanas.

Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 21.02.2012. noteikumiem Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi”.

* Fiziskas personas datu (vārda, uzvārda, personas koda un citu iesniegumā norādīto personas datu) apstrādes tiesiskais pamats ir Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c) apakšpunkts. Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs juridiskais pienākums ir apstrādāt personas datus saskaņā ar Ministru Kabineta 21.02.2012. noteikumiem Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi”.