Tautiešiem

12.03.2024. 10:44

Vispārēja informācija tautiešiem

Šajā sadaļā ir atrodama informācija par Latvijas tautiešu organizācijām, biedrībām un saieta iespējām Vācijā un tās reģionos. 

Ja Jūs vēlaties izplatīt informāciju par latviešu pasākumiem vai iesniegt informāciju papildināšanai šajā sadaļā, lūdzu rakstīt uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Vēstniecības kontaktpersona diasporas jautājumos:

Maija Bilsēna, padomniece - Konsulārās nodaļas vadītāja: tel. 030 826 002 14, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Latviešu kopība Vācijā

Latviešu Kopība Vācijā ir dibināta uz pamatiem, kuri laika tecējumā nemainās:

 • vienot un uzturēt latviešu sabiedrību Vācijā
 • saglabāt latviešu valodu un veicināt kultūru
 • rūpēties par izglītību, lai veicinātu latviešu valodas, vēstures un kultūras apguvi
 • sadarboties ar Latviju, lai palīdzētu tai veidoties par demokrātisku un tiesisku valsti

Saite: www.lk-v.de     Facebook: https://www.facebook.com/LatviesuKopibaVacija 

Daugavas Vanagi Vācijā

Daugavas Vanagi Vācijā ir latviešu leģionāru dibināta bezpeļņas organizācija. Viens no tās galvenajiem uzdevumiem ir pulcēt latviešus Vācijā un pasaulē vienotas tautas kopības saglabāšanai. Par Daugavas Vanagi Vācijā biedru var kļūt katrs, kas atbalsta Daugavas Vanagu mērķus un iestājas vienā no astoņām kopām vai nodaļām Freiburgā, Ķelnē, Minsterē, Menchengladbachā, Frankfurtē, Minhenē, Vircburgā vai Etlingenā. Daugavas Vanagi Vācijā atbalsta arī latviešu ģimenes, lai to bērniem un jauniešiem Vācijā būtu iespējams saglabāt latviešu valodu un identitāti.

Saite: www.daugavasvanagi.de

Reģionālās organizācijas

Tālāk apkopota informācija ir par specifiskām reģionālām latviešu biedrībām un sabiedriskām organizācijām.

Berlīne | Bonna | Hamburga | Hesene | Minhene | Minstere | Oldenburga | Štutgarte | Ziemeļbavārija

BERLĪNĒ

Berlīnes Latviešu skola

Nodarbības notiek sestdienās, divas reizes mēnesī.

Skolas adrese: Mēringdammes ģimenes centrs (Familienzentrum Mehringdamm) – Mehringdamm 114, 10965 Berlin, telpās Nr. 401, 402 un 403.

Nodarbības notiek no plkst. 10.30 līdz 12.15.

Skola darbojas četrās vecuma grupās : mazuļu grupā vecumā no 0 līdz 3 gadiem, vidējā grupā vecumā no 3 līdz 6 gadiem, vecākā grupā vecumā no 6 līdz 9 gadiem un pusaudžu grupā no 10  gadiem un vecāki.

Kontaktiem:

Facebook : https://www.facebook.com/berlinesskola

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

latviesi-berline.de/skola

Berlīnes Latviešu koris

Berlīnes Latviešu kora kopa dzied visu, kas patīk – gan tautas dziesmas, gan ziņges, gan Dziesmusvētku repertuāra dziesmas, gan citus latviešu autoru darbus.

 • Koris nodibināts 2006. gada 18. novembrī. Sanāk ne tikai, lai dziedātu, bet arī, lai uzturētu sevī latvisko garu, aktīvi piedaloties dažādos gan latviešu, gan citos pasākumos, tai skaitā pašu rīkotos.
 • Kopš 2008 gada koris ir piedalījies visos Dziesmusvētkos Rīgā.
 • Kora kodolu veido Berlīnē pastāvīgi dzīvojošie latvieši - dažādu profesiju pārstāvji. Pievienojas arī „mainīgais sastāvs“ – galvenokārt Berlīnē studējošie jaunieši. Koris vienmēr ir atvērts dziedāt gribošiem un varošiem jaunpienācējiem.
 • Kora mākslinieciskā vadītāja ir Anete Graudiņa. Kora kontakpersona ir Andris Spalviņš (mob. tel.: 017696591142,  e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)
 • Facebook:  https://www.facebook.com/BerlinesLatviesuKoris
 • Youtube:    https://www.youtube.com/@berlineslatviesukoris5314/videos
 • Kora mēģinājumi parasti notiek trešdienās plkst. 18.45 - 20.45.

Latviešu evaņģēliski luteriskā draudze Berlīnē

Berlīnes latviešu evaņģēliski luteriskā draudze ir viena no jaunākajām latviešu draudzēm Vācijā. Tā savu kalpošanas darbu uzsākusi tikai 2009.gadā. Draudze pieder pie Latviešu evaņģēliski luteriskās Baznīcas Vācijā, kas savukārt ietilpst Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) saimē, ko vada archibīskape Lauma Zušēvica. Draudzes locekļu vairums ir gados jauni pēdējos pārdesmit gados Vācijā ieceļojušie latvieši.

Draudzes dievkalpojumi notiek katra mēneša trešajā svētdienā plkst. 14:00 Paul Gerhardt Kiche, Wisbyer Str. 7, 10439 Berlin.

Ja vēlaties iegūt informāciju par iespēju pievienoties draudzei, par bērnu kristībām, iesvētībām, laulībām, saņemt garīgu palīdzību grūtā brīdī, rakstiet vai zvaniet draudzes mācītājam Tālim Rēdmanim: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; tālruņu nr. +49 (030) 26398545, +49 (0) 15128318387. Plašāku informāciju atradīsiet Latviešu evaņģeliski luteriskās Baznīcas Vācijā mājas lapā www.baznica.de

Informācija un kontakti arī Facebook https://www.facebook.com/groups/159949174028593/?fref=ts un Draugiem.lv http://www.draugiem.lv/berlines_draudze/

   

BONNĀ

Baltiešu Kristīgā Apvienība (BKA)

Mūsu pašu paspārnē  kopš vairāk kā 20 gadiem Annabergā aktīvi darbojās latviešu literatūras pulciņš ar izcilu latviešu rakstnieku, dzejnieku un literatūras zinātnieku piedalīšanos. Nākamais pulciņš, uz kuru visi interesenti laipni aicināti, būs no 10 līdz 12. martam galvenokārt veltīts latviešu kultūras darbinieku sadarbībai ar Padomju valsts iestādēm,  tuvåk pievēršoties arī Jāņa Petera un Jāņa Rokpelna dzejai. Tāpat aicinam uz kopējo18. Novembra valsts svētku sarīkojumu, kā arī uz ikgadējiem plašiem Līgo svētkiem.

Priecājamies, ka arī citas latviešu grupas un organizācijas izmanto mūsu telpas, pie kam  baltiešu grupām Annabergā ir pazeminātas cenas. Tas arī attiecās uz individuālām nakšņošnas iespējām.

Annabergā var izguldināt līdz 60 personām, lielajās pils zālēs uņemt līdz pat 100 cilvēkus.

Adrese: Baltischer Christlicher Bund e.V., Haus Annaberg, Annaberger Straße 400, 53175 Bonn, tel: 0228 316244

Vairāk informācijas: www.annaberg.de vai gūt rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

HAMBURGĀ

Latviešu biedrība Hamburgā

Latviešu biedrība Hamburgā (LBH) jeb Lettischer Verein in Hamburg e.V. ir dibināta 1951.gadā un ir viena no senākajām latviešu biedrībām Eiropā. Vienmēr, ejot līdzi laikam, biedrība saglabājusi savu nozīmību cauri gadu desmitiem. Tā vieno latviešus Hamburgā - otrā lielākajā Vācijas pilsētā un Ziemeļvācijas nozīmīgākajā latviešu diasporas centrā. Sadarbojoties ar vietējām organizācijām un pārstāvjiem no Latvijas, LBH kopj pozitīvu mūsu valsts tēlu Rietumeiropā. Tā iepazīstina citu tautību pārstāvjus ar latviešu kultūru, tādejādi veicinot dažādu kultūru savstarpējo izpratni. LBH veido Hamburgu par vietu, kur latviešu kultūra, latviska izglītība, latviešu deja un dziesma, Latvijas gars un nākotnes spēks tiek mācīts, mīlēts, uzturēts un tālāk nodots ar pašu Hamburgas latviešu dzirksti un degsmi. Informāciju par visām aktivitātēm par un ap mūsu biedrību var uzzināt mūsu mājas lapā: www.latviesihamburga.de

Facebook: https://www.facebook.com/latviesihamburga/

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Latviešu evaņģēliski luteriskā draudze Hamburgā

Hamburgas latviešu evaņģēliski luteriskā draudze izveidojās pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, vienojot kara bēgļu nometnēs, kas bija izveidotas pilsētā, dzīvojošos tautiešus. Draudze pieder pie Latviešu evaņģēliski luteriskās Baznīcas Vācijā, kas savukārt ietilpst Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) saimē, ko vada archibīskape Lauma Zušēvica. Pēdējos gados draudzei pievienojušies arī nesen Vācijā ieceļojušie latvieši.

Draudzes dievkalpojumi notiek katra mēneša otrajā svētdienā plkst. 14:00 Sv.Pētera baznīcā, Bei der Petrikirche 2, 20095 Hamburg.

Ja vēlaties iegūt informāciju par iespēju pievienoties draudzei, par bērnu kristībām, iesvētībām, laulībām, saņemt garīgu palīdzību grūtā brīdī, rakstiet vai zvaniet draudzes mācītājam Tālim Rēdmanim: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; tālruņu nr. +49 (030) 26398545, +49 (0) 15128318387. Plašāku informāciju atradīsiet Latviešu evaņģeliski luteriskās Baznīcas Vācijā mājas lapā www.baznica.de

Informācija un kontakti arī Draugiem.lv http://www.draugiem.lv/hamburga/

HESENĒ

Frankfurtes Latviešu biedrība (Lettische Gesellschaft in Frankfurt e.V.)

Frankfurtes Latviešu biedrība ir dibināta 2015. g. 4. decembrī ar mērķi apvienot visus Frankfurtē un tās apkaimē dzīvojošos, strādājošos un studējošos latviešus un viņu ģimenes un stiprināt latvisko saikni viņu vidū.

Galvenie darbības virzieni:

 • latviešu kultūras apguve, uzturēšana un popularizēšana Frankfurtē
 • kopīgu svētku svinēšana
 • Frankfurtes latviešiem aktuālas informācijas apkopošana un izplatīšana

Informāciju par visām aktivitātēm ap mūsu biedrību var uzzināt:

Saite: www.frankfurteslatviesi.lv

Facebook: www.facebook.com/frankfurteslatviesi

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Frankfurtes latviešu klubiņš

Aizsākot jaunu tradīciju, reizi divos mēnešos aicinām visus Frankfurtē un tās apkaimē dzīvojošos latviešus uz latviešu klubiņa vakaru. Klubiņa ideja – sniegt iespēju tuvāk vienam otru iepazīt, komunicēt neformālā gaisotnē ar kopīgu latviešu filmu skatīšanos, sadziedāšanos, meistarošanu, latviešu žurnālu un grāmatu apmaiņu un citām tematiskām nodarbēm kā lieliem, tā maziem.

Informācija par datumiem, vietu un plānotajām aktivitātēm mājas lapā www.frankfurteslatviesi.lv

Frankfurtes latviešu bērnu skoliņa "ZĪĻUKS"

Nodarbības noteik svētdienās, divas reizes mēnesī, no plkst. 11:00-14:00.

Mācības notiek paralēli trīs grupās: mazo (2-5 gadi), vidējo (5-7 gadi) un lielo bērnu grupa (7-16 gadi).

Nodarbības notiek biedrības “Alle miteinander e.V.” telpās Sontraer Straße 27 (Industriegebiet Fechenheim), 60386 Frankfurt

Skoliņas vadītāja: Gita Kavertide

Informācija par skoliņu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100013428009234

Frankfurtes latviešu sieviešu koris "SILAVA"

Kora diriģents Marks Opeskins kori dibinājis 2014. gadā ar mērķi ne tikai saglabāt saites ar latviešu kultūru, bet arī popularizēt latviešu kora mūziku Vācijas vidē.

Mēģinājumi notiek reizi mēnesī, svētdienās, no plkst. 11:00-16:00 Bischofsheimer Weg 33, 63075 Offenbach.

Ja kāda sajutusi sevī vēlmi dziedāt un pievienoties korim, lūgums vērsties pie kora koordinatores Laimas Spanheimeres (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Tautas deju kopa "DIMDARI"

Kopš 2015. gada arī Frankfurtē darbojas deju kopa un satiekas mēģinājumos divas reizes mēnesī. Mēģinājumi notiek no plkst. 15:00-19:00 Bischofsheimer Weg 33, 63075 Offenbach.

Deju kopu vada arī Štutgartes deju kopas “Trejdeksnītis” vadītāja Laura Putāne.

Koordinatore: Ilze Timbare (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

  

MINHENĒ

Minhenes latviešu kultūras biedrība „Namejs"

Minhenes latviešu kultūras biedrība „Namejs" turpina pirms 18 gadiem iesākto jauniešu iniciatīvas "Minhenes letiņi" darbu. Mēs esam laikam līdzi ejoši, atvērti pasaulei, nezaudējot latviskās saknes. Ir izveidojušās savas tradīcijas un regulāri pasākumi, kā piemēram, ikgadējais rotaļu un sadziedāšanās vakars „Jampadracis", ikmēnēša tikšanās "Letiņu Stammtisch“, bērnu skoliņa  „Saulēni" un "Rokdarbnieku Stammtisch". Pašreiz top koris. Jāņus svinam kopā akmeņainajā Izāras upes krastmalā, kas atgādina Gaujmalu. Mūsu uzdevumi ir kopt latviešu tradīcijas, veicināt satuvināšanos ar dažādajām tautiešu diasporas paaudzēm, rosināt diskusiju par mūsu identitāti mūsdienās un atbalstīt veiksmīgu integrāciju. Svarīga ir arī eiropeisko pamatvērtību kultivēšana – savstarpēja humāna tolerance neatkarīgi no nacionalitātes, reliģijas, seksuālās orientācijas vai ādas krāsas. Mūsu plašākie mērķi ir veicināt sadarbību ar citām latviešu biedrībām, piedalīties Minhenes kultūras dzīvē un pozitīvi reprezentēt Latviju.

Laila Dambekalna, biedrības prezidente, Letiņu Stammtisch Minhenē dibinātāja Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biedrības Facebook lapa https://www.facebook.com/namejsmuenchen/

  

Letiņu Stammtisch Minhenē

Letiņu Stammtisch kopš 2004. gada, katra mēneša 1. sestdienā, plkst. 19.00 sanāk kopā “EineWeltHaus” krodziņā, Schwanthalerstr. 80 (U4/U5 Theresienwiese) Šeit ir iespēja vienkārši papļāpāt dzimtajā mēlē, dibināt jaunus kontaktus un arī uzdancot. EineWeltHaus tiekas cilvēki no visas pasaules, kā jau nosaukums to vēsta. Letiņi šeit nav ekzoti. Taču omulīgais iekārtojums ar lieliem koka galdiem atgādina latvisku krodziņu. Atsaucīgā krodziniece ļauj likt savu mūziku. Ap plkst. 22.00  neviens vairs nesēž rāmi. Gan latvieši, gan vācieši vai poļi, vai afrikāņi vienojas dejās pie Prāta Vētras „Lidmašīnām".

Noderīgi kontakti:

Latviešu kultūras biedrība Minhenē "Namejs" e.V. www.namejs.de

Andra Mežmača, Latviešu valodas radošās darbnīcas bērniem "JUMIS“ nodarbību vadītāja Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Bērnu skoliņas „Saulēni“ vadītāja Maija Lange Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Minhenes jauktais koris „Laima"  https://www.facebook.com/Minhenes-jauktais-koris-Laima-219922521764814/?fref=ts

Facebook grupa Latvieši Minhenē https://www.facebook.com/groups/922648901095772/?fref=ts

Minehes letiņu draugu grupa: https://www.draugiem.lv/group/16006438/minhenes-letinji/

MINSTERĒ

Latviešu centrs Minsterē

1982. gada 31. janvārī, Zentas Mauriņas moto „iedrīkstēties ir skaisti" iedrošināti, Minsterē pulcējās tautieši, ar mērķi - dibināt latviešu kultūras centru Minsterē, bezpeļnas biedrību "Latviešu Centrs Minsterē", radot mājvietu Minsteres Latviešu ģimnāzijai, muzejtelpām, bibliotēkai, arhīvam kā kultūras mantojuma krātuves glabātuvei un kultūras sarīkojumiem.

Laika gaitā namā mājvietu rod daudzas latviešu organizācijas - Daugavas Vanagu Minsteres nodaļa, laikraksta „Brīvā Latvija" izdevniecība, Latviešu kopība Vācijā, Minsteres latviešu ev.lut.draudze, Pasaules brīvo latviešu apvienības sabiedrisko zinātņu institūts, Baltijas tūrisma informācijas centrs, Latvijas un Vācijas kultūras, informācijas un izglītības fonds.

Neskatoties uz to, ka Minsteres latviešu ģimnāzija savu darbību beidz 1998. gadā, darbības laiks ir bagātīgi piepildīts gan fiziski, gan garīgi. Ēkā joprojām aprūpētas gan piemiņas muzejistabiņas J. Jaunsudrabiņam, Z. Mauriņai, K. Raudivem, P. Ērmanim, A. Apsem, K. Ieviņam, K. Dziļlejam, gan viens no lielākajiem trimdas arhīviem, bagatīgākā latviešu bibliotēka ārpus Latvijas.

Mūsdienās LCM nams ir radoša mājvieta latviešu kultūras un izglītības norisēm, omulīga tikšanās vieta tautiešiem, centrs ar saturu, kas kalpo latviešu tautai šodien un nākotnē.

Saitehttps://lcm.lv/

Darbojas:

 • Bērnu tautas deju kopa "Rudzupuķe"
 • Minsteres latviešu bērnu ansamblis "Do-Re-Mi"
 • Nedēļas nogales skoliņa "Ūsiņš"
 • Amatierteātris-studija "Ezīši"
 • Minsteres latviešu koris "Dudan"
 • Tautas deju kopa "MiLaDeKo"
 • Bibliotēkā: lasītāju klubs; "Lielie pētnieki"; "Pūčulēnu skola"
 • Minsteres ev. lut. draudze
 • Līnijdeju grupa "Balzams"

Nodarbību laikus un papildinformāciju skatīt:

www.lcm.lv

https://www.facebook.com/profile.php?id=100075537744992

https://www.instagram.com/latviesu_centrs_minstere/

Jautājumu gadījumā- vienmēr ar prieku saziņai

Dina Krastiņa
Arhīva, bibliotēkas, muzejtelpu un LCM biroja koordinatore

Latviešu Centrs Minsterē
Lettisches Centrum Münster e.V.
 Salzmannstr. 152, 48159 Münster
 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 +4917622934631

Biznesa Bites 

Uzņēmēju un uzņēmīgo klubs Vācijā.

Adrese:
Busines Bienen e.V.
Salzmannstr. 152
48159 Münster

Organizācija ir dibināta Minsterē, bet darbojas visā Vācijā.

Mērķis ir apzināt latviešu uzņēmējus un profesionāļus Vācijā, veicināt savstarpējo sadarbību, atbalstīt latviešu uzņēmēju izaugsmi un viņu redzamību starptautiskā vidē.

Mūsu regulārie pasākumi ir klātienes meistarklases par aktuālām tēmām, digitālie tīklošanās pasākumi un lokālas sanāksmes Baden Wirtembergas reģionā.

Informācija un kontakti: 

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

https://www.facebook.com/biznesabites/ 

OLDENBURGĀ

Interešu kopa “Latvieši Oldenburgā” 

Galvenie darbības virzieni: tikšanās ar Oldenburgā un reģiona dzīvojošiem latviešiem, Latvijas valsts svētkiem veltīti pasākumi, Līgo svinības, Ziemassvētku pasākumi un karstvīna vakari, sporta pasākumi “Velo tūre” un  “Sporta spēles Oldenburgā”. 

Dievkalpojumi Ohmstedes draudzes namā, Butjadinger Str. 59, Oldenburgā notiek vienu svētdienu mēnesī.

Pēc dievkalpojumiem darbojas  “bibliotēka”, kur visiem grāmatumīļiem ir iespēja paņemt jaunu lasāmvielu līdzi uz mājām.

Kontaktdati:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saite uz sociālajiem tīkliem   https://www.facebook.com/Latviesi.Oldenburg

ŠTUTGARTĒ

Latviešu kultūras biedrība SAIME 

Biedrība SAIME darbojas jau no 2015. gada un šo gadu laikā ir spējusi reaktivizēt sabiedrisko un kultūras dzīvi Vācijas dienvidos. Biedrība aktīvi darbojas un iesaistās Štutgartes pilsētas un reģiona dzīvē, gan popularizējot Latvijas kultūru, gan arī sadarbojoties ar citām organizācijām un institūcijām, tādējādi līdzatbildīgi veidojot vietējo vidi, sabiedrību un kultūru.

Biedrības paspārnē darbojas tautas deju kopa “Trejdeksnītis” un bērnu un jauniešu kultūrskola “Štutgartes Dzintariņi”.

Lielākie un ievērojamākie biedrības pasākumi ir Eslingenas Dziesmu svētki 2017. un 2022. gadā, ”Baltiešu balle” 2018. gada izskaņā, ikgadējais bērnu un jauniešu konkurss “Rādi, ko māki”, sadarbojoties ar citām Vācijas kopienām, kā arī regulāru pasākumu rīkošana kā gadadienu, atceres un valsts svētku svinības, ģimeņu nometnes un Ziemassvētki Eslingenā.

Kontaktpersona: Laura Putāne (valdes priekšsēdētāja), tel. +49 1577 9577 870, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saite: www.verein-saime.de

Facebook: https://www.facebook.com/saime.stuttgart

Latviešu tautas deju kopa Trejdeksnītis

Kopš 2012. gada Štutgartē darbojas latviešu tautas deju kopa “Trejdeksnītis”, kurā dejo dažāda paaudžu un profesiju pārstāvji, kopā ap 25, bet kurus visus vieno latviešu tautas un skatuviskā deja. Mūsu vidū ir gan pieredzējuši Latvijas deju kolektīvu dejotāji, gan tādi, kuriem deju solis jāapgūst no pašiem pamatiem.

Deju kopa ir veiksmīgi piedalījusies 2013., 2018. gada Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, devusies uz Latviešu kultūras dienām Austrālijā 2016. gadā, uz Toronto Dziesmu svētkiem 2019. gadā, kā arī 2022. gada vasarā piedalījusies koncertuzvedumā “Dziesma dejo. Deja skan”.

Mēģinājumi notiek reizi nedēļā (otrdienu vakaros), kā arī papildus tam reizi mēnesī nedēļas nogalēs.

Kontaktpersona: Laura Putāne (vadītāja), tel. +49 1577 9577 870, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saite: https://www.verein-saime.de/tdk-trejdeksnitis

Facebook: https://www.facebook.com/trejdeksnitis.stuttgart

ZIEMEĻBAVĀRIJĀ

Ziemeļbavārijas latviešu kultūras biedrība (Nordbayerisch-Lettischer Kulturverein e.V.)

Amberga Bavārija D-92224

Galvenie darbības virzieni: Kultūras pasākumu organizēšana, latvisko vērtību, tradīciju popularizēšana un kopšana diasporā. Veicināt Latvijas atpazīstamību Vācijas sabiedrībā un atbalstīt sabiedrības integrācijas procesus.

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Saites uz sociālajiem tīkliem:

https://www.facebook.com/ZiemelbavarijasLatviesi/    

https://www.instagram.com/ziemelbavarijaslatviesi/